Lastik Bant İle Karın Yağlarından Kurtulma

Author

Categories

Share

Lastik bant bir çeşit spor aleti olup, özellikle son yıllarda zayıflamak isteyenler için adete merak edilen üründen biri oldu. Kullanımı oldukça kolay olan bu lastik bant ile bölgesel zayıflama, egzersiz yapma, kaslarınızı güçlendirme gibi daha birçok şekilde faydası bulunan spor aletidir. İster evde ister spor merkezlerinde çok rahatlıkla kullanacağınız lastik bantlar bayanlarımızın da evde kolayca spor yapma imkanı vermektedir. Oldukça da ekonomik olan bu ürünle nasıl hareketler yapacağınız konusunda birkaç bilgi verelim.

Lastik Bant İle Karın Yağlarından Kurtulun

Öncelikle rahat edeceğiniz bir yere oturunuz. Lastik bantınızı ayaklarınızın altından geçirin. Her iki ayağınıza da takınız. Uçlarını elinize bir kere doladıktan sonra, sırtınızın konumu bozmadan aşağıya doğru hafif eğilip, kalkın. Yere çok fazla yakın olacak şekilde yatmayınız. Tıpkı resimdeki gibi pozisyonda olacaksınız.

Lastik Bant İle Karın Yağlarından Kurtulun

 

Alt Karın Kaslarını Çalıştırma

Alt karın kaslarınızı çalıştırmak için sırtınız yere koyarak uzanın. Yine lastik bant ayaklarınızın altına takılı kalsın. Sonra bacaklarınızı aşağıya doğru 90 derecelik açı ile eğip tekrardan düzleştiriniz. Tabi burada lastik bantlarından yardım alacaksınız. Eğer herhangi bir sorunla karşılaştığınız takdirde egzersize devam etmeyiniz.

 

Lastik Bant Egzersizleri

Author

Share