Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım | Hanımların Dünyası

loading...

Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım

Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım

Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım

 

Günümüzde lahanın etkileri doğrultusunda talebi artmıştır. Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım? Diyenler buyurun yazımızı okumaya. Lahana suyu, zayıflamak için çok iyi bir formül olmasının yanında, hastalıklara karşı faydalı ve kansere karşı da koruyucu etkisi vardır. Süper bir vücut içi temizler. Toksik maddelere karşı antibakteriyel özelliklere sahip. Tam olarak faydalanabilmek için her gün taze olarak hazırlanarak tüketilmesi gerekir. Taze tüketim ile yüksek verim elde etmek mümkün olur. Sağlıklı bir formda kilo vermenin yanında, şifa bulmak, hastalıklardan korunmak için de bitkinin suyu tüketilmesi gerekir. Bir diğer faydası ise vücutta bulunana ağır metallerin atılmasına yardımcı oluyor.

Toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olduğundan cildin pürüzsüz ve güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Kanser hastaları bu şifalı suyu tüketerek kanserin yavaşlamasını sağlıyor. Açken içildiğinde yara haline gelmiş ülserlerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede ülserden kurtulmuş olabilirsiniz. Baş ağrısı, bronşit, astım ve diğer sindirim problemlerini tedavi etmek için 20-25 ml içilmesi tavsiye edilmektedir. Havuç suyu ile karışımı sonucunda içilirse diş eti hastalıklarının neden olduğu diş eti kanamalarının önüne geçiyor. Özellikle havuç suyu ile karışımı sonucu çok büyük bir C vitamini kaynağı oluşmuş oluyor. Eğer ki, C vitamini eksikliği çektiğinizi düşünüyorsanız kesinlikle bu karışımı kullanınız. Havuç ile birlikte kullanıldığı için şifası daha da artış göstermektedir. İlave olarak farklı hastalıkların da önlenmesine yardımcı olur.

Bitkinin suyu, elma, limon ve maydanozun bir blendırdan geçirerek içilecek şekilde hazırlandığınızda yorgunluğu alır kendinizi dinç hissetmenizi sağlamaktadır. Lahananın içerdiği en önemli maddeler kükürt, klor ile iyottur. İyot içermesinin yanında iyot emilimini azalttığını hatırlatmak gerekir. Bunu içermesi sebebiyle suyu içildiğinde bağırsaklarda bulunan artık maddelerin atılmasını sağlar ve mukozayı temizlemektedir. İçildikten sonra eğer gaz problemi yaşanıyorsa bunun sebebi bağırsaklardaki mukozaya yapışmış artıkların atılmasını sağlarken ortaya çıkan gazlardan kaynaklanır. Lahana Suyu İçmeli miyim? Lahana Kürü Yapmalı mıyım? Sorusunun yanıtını en makul şekilde sizlere sunmaktayız.

Lahana bitkisinin suyu uygun bir şekilde kullanıldığında zayıflamanıza yardımcı olur. Bu şifalı bitkinin suyu ile zayıflamanın dışında, selülitlerden kurtulmak, sağlıklı ile sıkı bir vücuda kavuşmak da mümkün olmaktadır. Bu şifalı bitkinin suyunu hazırlamak için, 1 lt su ocakta kaynatınız. Kaynayan suyun içine 10 adet lahana yaprağı atılır ve bu şekilde yapraklar tencerenin kapağı kapatılarak 5-7 dk. daha kaynatınız. Hazırlanan bitkinin suyu ocaktan alınır, hafif soğuduktan sonra lahanalar tencereden çıkarmalısınız. Ilındıktan sonra sabah ve akşam aç ya da tok karnına tüketiniz. Sabah akşam günde iki kez mutlaka içiniz. Fakat aç ya da tok tüketmeniz çok önemli olmamaktadır. Hazırlanan suyu 5 gün boyunca tüketilmeli, 4 gün ara verilmeli ve 5 gün tekrar tüketiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb