L Şeklinde Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir? | Hanımların Dünyası

loading...

L Şeklinde Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?

L Şeklinde Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?

Günümüzde birçok apartman dairesinin oturma odası planına baktığımızda genellikle L şeklinde oda modeller, yapıldığını görmekteyiz. L şeklinde oturma odaları da çok kolay dekore edilen oda şekillerinden biridir. Hem kullanım açısından hem de görüntü olarak düzenli bir ortam yansıtmaktadır.

Oturma odası L şeklinde ise alttaki yani kısa bölüme yemek masasını koymanız mümkündür. Böylece hem yemek yiyen hem de oturan kişilerle sohbet ortamı oluma imkanı olacaktır. Ayrıca siz yemekleri toplarken misafirlerinizle de sohbet yapma imkanınız olacaktır.

L şeklinin uzun kısmına ise isterseniz köşe takımları isterseniz güzel bir oturma grubu alabilirsiniz. Eğer odanız küçük ise fazla geniş tarzda oturma grubu tercih etmeyiniz. Mutlaka hareket alanınızı kısıtlamamanız gerekir. Yani orantıya uygun olacak şekilde yemek masası ve oturma grubu tercih ediniz.  Ne yemek bölümünden ne de oturma bölümünden alan çalmamış olmalısınız.

Oturma odanız yemek masası kullanmak istemiyorsanız L şeklinin kısa bölümüne iki adet şık bir berjer koyabilirsiniz. Ortasına da güzel bir sehpa uygun olacaktır. Eğer o kısımda pencerede vara kahve içilecek hoş bir ortam oluşturabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb