Kusursuz Gelin Makyajı İçin Tüyolar | Hanımların Dünyası

loading...

Kusursuz Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Kusursuz Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Kusursuz Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Her kadının hayallerini süsleyen düğün günü, en ince ayrıntısına kadar hayal edilmiş özel bir gündür. Mükemmel gelinliğin içerisinde adeta bir prenses gibi görünmek isteyenler için saç ve makyaj da büyük önem taşır. O gün her şeyin kusursuz olması için makyaj provası bile yapanlar vardır. İşte o büyük günde kusursuz görünmenizi sağlayacak birkaç makyaj tüyosu.

İlk olarak beyaz gelinliğin simgelediği masumluk ve saflığı makyajınızda da taşımalısınız.  Abartıdan uzak, soft ve sade bir makyajla kuğu gibi görünebilirsiniz. Bunun için kırmızı gibi iddialı ruj renklerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Ayrıca bu tarz abartılı renkler sizi fotoğraflarda olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Hem daha canlı hem daha masum gözükmek için kırmızı ruj değil pembe tonlarında ya da nude tonlarda rujlar tercih etmelisiniz. Beyaz, krem rengi ya da kırık beyaz gelinliğe bu tarz rujlar her şekilde yakışacaktır.

Gelin-saç-makyaj-kombin
Kendi ten renginize en uyumlu makyajı yaparsanız doğallığınızı korumuş olursunuz. Bu yüzden yoğun bir bronzer kullanarak kontur uygulamasından uzak durmalısınız. Kontur uygulaması ifadeyi güçlendirip sert gibi görünüm yarattığından mümkün olduğunca hafif tutmanızda fayda var. Bronzer ile kontur yapmaktansa hafif bir aydınlatıcıyı ön plana çıkarmak istediğiniz bölgenize uygulayabilirsiniz. Bu hem daha canlı hem de daha doğal bir görünüm katacaktır. Ancak ıslak görünümlü makyaj yerine daha mat kapatıcıları ve aydınlatıcıları tercih ederseniz fotoğraflar oluşacak parlamaların da önüne geçmiş olursunuz.

Trend-gelin-makyajı
Bu özel günde makyajınızın harika görünmesi için kirpiklerinizin dolgun görünmesini istemek hakkınız. Ancak bütün bir kirpik halinde olan takma kirpikler yerine tek tek yerleştirilen kirpik tanelerini kullanırsanız doğal bir görünüm elde edersiniz. Özellikle gözleriniz dış kısmına daha yoğun kirpik uygularsanız daha dramatik bakışlar elde edebilirsiniz.

Düğün günü dudaklarınızı dolgun gösterecek dudak parlatıcılardan kesinlikle ama kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü dudak parlatıcıları dayanıksız olmalarının yanı sıra gün içinde çok fazla kişiyi öpmek zorunda kalacağınız için kullanışsız olacaktır. Büyük günde siz ne kadar mutluysanız o kadar güzel görüneceğiniz için abartılı makyaj uygulamalarından uzak durmanız çok daha iyi bir tercih olacaktır.

Kusursuz Gelin Makyajı İçin Tüyolar Konusu Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb