Kusursuz Cilt İçin Bakım Maskesi

Author

Categories

Share

Kusursuz Cilt İçin Bakım Maskesi

Cilt-bakımı
Bahar Ayında Cilt Bakımı

Bahar ayının gelmesi ile birlikte ısınan havalar cilt üzerinde bazı değişikliklerin ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Kış ayında meydana gelen ölü hücreleri geri plana alarak sağlıklı ve canlı cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel bakım maske tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Kusursuz Bir Cilt İçin Bakım Maskesi

  • 1 adet bıldırcın yumurtası
  • Türk Kahvesi
  • Yoğurt
  • Şeker

Kusursuz bir cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel maske tarifini uygulamaya alabilirsiniz. Maske yapımı için 1 adet bıldırcın yumurtasının sarsını 1 yemek kaşığı yoğurt ile harmanlayalım. Karışımın içerisine 1 yemek kaşığı Türk kahvesi, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı şeker ilave ederek harmanlayalım. Uygulamaya alacağımız bu maske tarifi cilt üzerinde ki ölü hücrelerin yok olmasını destekleyecek ve pürüzsüzlüğün ön plana çıkmasına olanak tanıyacaktır. Hazırladığımız maskeyi cilt üzerine sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Ardından cildimizi ılık su aracılığı ile durulayalım.

Cilt-bakımı-maskesi
Bebek Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Eğer bebek gibi bir cilde sahip olmak isteyenlerdenseniz öncelikle cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Her makyaj uygulamasından sonra cilt özel yüz temizleme jeli aracılığı ile yıkanmalıdır. Bu işlem sonrasında oluşan yağların geri plana alınması adına peeling uygulanmalıdır. Peeling yârine dilerseniz doğal maske tariflerinden de yararlanabilirsiniz. Son adımda ise cilt tipine uygunluk gösteren bakım serumlarından yararlanılmalıdır.

Author

Share