Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri

Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri

Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri

Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız ve Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz. Giysilerden Kuş Pisliği Lekesini Çıkarmanın Yöntemleri

Leke Yeniyse: Eğer ki, kuş pisliği lekesi henüz oluşmuşsa, leke hemen bir ıslak mendille ve ya ıslak bezle bulunduğu yüzeyden silinmesi gerekir. Bu şekilde hızlı bir müdahaleyle kuş dışkısından dolayı oluşabilecek lekeyi en baştan engellersiniz.

Leke Kurumuşsa: Kıyafetinizde oluşan kuş pisliğini daha sonra fark ederseniz, evde hazırlayabileceğiniz bir karışımla temizlemeniz mümkündür. Ilık suya bir miktar çamaşır deterjanı ekleyiniz ve karıştırmalısınız. Özellikle deterjanınızın ağartıcı olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra kıyafetinizin lekeli olan bölgesine bu karışımdan ekleyin ve bir süre bekleyiniz.

Çamaşır deterjanları kuş pisliği gibi sert ve kalıcı lekelerin yumuşamasına yardımcı olur. Yaklaşık iki ya da üç dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Daha sonra, yumuşak bir süngerle lekeli alanı siliniz. Lekenin kurumasına izin vermemelisiniz. Bu yüzden deterjanlı su ile sürekli olarak nemlendirin ve süngerle silinmelidir. Leke tamamen silininceye kadar bu işlemi tekrarlayınız. Eğer kıyafetiniz hassas bir kumaşa sahip ise, narin hareketlerle silme işlemini uygulayınız. Ayrıca temizlik işlemi bitince, kullandığınız süngeri atınız. Arabadan Kuş Pisliği Lekesini Çıkarmanın Yöntemleri Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemlerinden arabadan temizleme kısmına açıklık getirelim.

Leke Yeniyse: Arabanızın üzerindeki kuş pisliği lekesini gördüğünüz anda temizleme imkânınız olursa ve henüz leke kurumadıysa, hemen bir ıslak mendille lekeyi silmelisiniz. Henüz yeni oluşmuş bir leke, kolayca temizler. Fakat yine de temizlerken fazla yaymadan silmeye özen gösteriniz. Kolay bir temizlik için lekenin yayılmasını hiç istememekteyiz. Eğer ıslak mendil kullanıyorsanız, mutlaka alkolsüz olup olmadığını kontrolünü sağlayınız.

Leke Kurumuşsa: Arabanızın üzerindeki kuş pisliği lekesi kurumuşsa, ilk aşamada bu lekeyi yumuşatmak gerekir.

Halıdan Kuş Pisliği Lekesini Çıkarmanın Yolları

Leke Yeniyse: Sıcak su ile temiz bir bez bu işi çözer. Fazla sert hareketler yapmadan sıcak su ile kuş pisliğini halınızın üzerinden rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bezi, sıcak suya batırın ve halınızı silmeye başlayınız. Leke çıkınca da korunaklı bir şekilde açık havada kurumasını sağlayın.

Leke Kurumuşsa: Halılar için özel üretilmiş temizleyici leke giderme spreylerinden faydalanınız. Böylelikle halınıza yerleşen leke, yumuşayarak kalıntı halinde çıkar. Bu çeşit temizleme spreyleri, yoğun bir şekilde köpürür ve etkili işlem gerçekleşir. Bir süre spreyi uyguladıktan sonra beklemek gerekir. Daha sonra nemli bir bezle kalan lekeyi siliniz. Bunların dışında hazırlayacağınız bir karışım, kuş pisliğinin inatçı lekesini çıkarmanıza yardımcı olur.

Kuş Pisliğini Temizleme Yöntemleri Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb