Kuru Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Author

Categories

Share

Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

 

Teknoloji geliştikçe kozmetik sektöründe de oldukça inovatif ürünler ortaya çıkmaktadır. Günlük hayatı kolaylaştırıcı ürünlerin pazarda popülaritesi de artmaktadır. Son zamanlarda kullanımı giderek artan kuru şampuan sözü edilen ürünlerden bir tanesidir. Günlük koşuşturmaca içinde sönen ve yağlanan saçlara çözüm arayanların kurtarıcısı kuru şampuan nedir? nasıl kullanılır? Kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Kuru Şampuan Nedir? Öncelikle kuru şampuan kesinlikle normal bir şampuan gibi temizleme malzemesi olmadığını belirtmek çok doğru olacaktır. Sadece saçların yıkanamayacağı acil durumlarda yağlı görünümün yok edilmesi için kullanılan pudralı bir spreydir.

Kuru şampuan nedir nasıl kullanılır konusuna cevap olarak bazı kurallara riayet edildiği takdirde pudralı yapısı saç yağını emmekte ayrıca saça hacim sağlamaktadır. Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? Kuru şampuanlar sprey ya da kavanozlarda krem şeklinde satışa sunulmaktadır. Krem şeklinde olanların kullanımı daha zor olduğundan genellikle sprey şeklinde olanlar tercih edilmektedir. Bu nedenle de son yıllarda krem tarzı kuru şampuanlar pek de üretilmemektedir. Önerimiz hem kolay kullanımı hem de etkisinin daha fazla olması nedeniyle sprey kuru şampuan kullanmanızdır.

Kuru şampuan nedir nasıl kullanılır konusuna gelecek olursak öncelikle saçların tutamlara ayrılması hem uygulama kolaylığı hem de kuru şampuanın daha iyi işlemesi için önemlidir. Ayrılan tutamlara dip kısımlara gelecek şekilde 10 cm uzaktan spreyi püskürtün. Bu şekilde tüm tutamlara kuru şampuan uyguladıktan sonra tarakla tüm katmanlara ulaşmasını sağlamak için tarayın. Ardından elinizle saçlarınızı yeteri kadar kabartarak hacim ve saçlarınıza hareket verin. Hepsi bu kadar sonuca siz de şaşıracak, adeta yağdan sönükleşen saçlarınızın dakikalar içinde eski yapısına bir süreliğine geri döndüğünü göreceksiniz.

Kuru Şampuan Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Öncelikle kuru şampuan temizlik ürünü değildir, bu nedenle saçların temizliği amacıyla kullanılmamalı, sadece acil su ya da saçınızı yıkamaya vakit bulamadığınız durumlarda bir kapatıcı olarak kullanmanız daha uygundur.

• Kuru şampuan uygularken saçın hacmini kaybetmemesi için 10 cm uzaktan sıkılması gerektiği kuralına mutlaka uyulmalıdır.

• Bu sprey ürünler pudralı yapıda olduğu için ileride kepekli bir görüntü oluşturmaması için üst üste kullanmamaya ve kullanımdan sonra saçların yıkanarak güzelce arındırılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde kepekli görüntünün yanında gözenekleri de tıkayacağından sizi rahatsız edebilir.

• Uygulama sırasında saç diplerine masaj yapılması gerekmektedir. Bu hareket saç diplerindeki yağı baskılayıp yok edecek aynı zamanda da saçların daha hacimli olmasını sağlayacaktır. Öte yandan saç gözeneklerinin pudralı yapıdan tıkanmasını da ortadan kaldıracaktır.

Author

Share