Kuru Ciltler İçin Maske | Hanımların Dünyası

loading...

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske Önerileri

Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin, bilhassa kırışıklıklara maruz kalmaması için sürekli bir mücadele içerisinde olduğu görülecektir. Cildini nemlendirmek için hazır kremlerin yeterli olmaması durumunda basit ve doğal bir maske hazırlayabilmeleri için neye ihtiyaçları olduklarına değineceğiz. Kuru ciltler için maske hazırlayacak olan ve evde doğal bir şekilde bu kürleri kullanan kişileri, cildinin nem oranını dengeleyebileceği görülecektir.

Muz ile Yoğurt Maskesi: Kuru ciltlerin en önemli dostlarından birisi yoğurt olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem tüketimi, hem de maskelerin içerisinde yer almasıyla cildin nemlenmesi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Muz ise cildin yumuşak olmasını sağlayan lifleri barındırmaktadır. İşte kuru ciltler için iki önemli besin maddesinin püre haline gelene dek karıştırılması ve cilde uygulanmasıyla başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bir süre cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulamanız ve arındırmanız yeterli olacaktır.

Avokado Maskesi: Avokado, doğal yağ asitleri ve içerdiği minareler itibariyle kuru ciltleri nemli tutmak için önerilen en etkili meyvelerden biridir. Yarım avokadoyla balı karıştırıp kullandığınızda cildinizin nem oranını düzenlenmektedir. Bunun için bir çatal yardımıyla ezdiğiniz avokadoyu balla karıştırıp yüzünüze sürmeniz ve yaklaşık 10 dakika beklettikten ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Hafta 2 defa avokado maskesini uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Yulaf Kepeği Maskesi: Cildin nemlendirilmesi için etkili sonuçlar veren yulaf kepeği maskesi ayrıca kırışık oluşumunu da geciktirerek gözenekleri temizlediği bilinmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey; 2 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı yulaf kepeğini 1 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak yüzünüze ve boynunuza uygulamaktır. Sürdüğünüz karışımı 10-15 dakika sonra bol suyla yıkayarak cildinizin nem oranını arttırabilirsiniz. Hazırladığınız karışımın artması durumunda 1 hafta süreyle buzdolabında muhafaza etmeniz mümkündür.

Kahve Telvesi Maskesi: Kahve maskesini hazırlamak oldukça kolaydır. 2 çay kaşığı kahve telvesini, 3 çay kaşığı süt, 2 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı kakaoyu karıştırıp, parmak uçlarınızla masaj yaparmış gibi yüzünüze iyice yedirmeniz gerekir. Yaklaşık 10 dakika yüzünde beklettiğiniz karışımı ılık ve bol suyla yıkadıktan sonra cildinizin nemini arttırmak için nemlendirici bir kullanılması gerekmektedir. Salatalık dilimleri ve suyu: Kuru ciltler için maske ve diğer bir etkili yöntem ise salatalık dilimlerini bekletmek veya salatalık suyu ile temizleme uygulamalarını düzenli bir şekilde yapmaktır.

Kuru Ciltler İçin Maske Önerileri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb