Kurt Seyit ve Şura Dizisi Bitiriliyor mu? | Hanımların Dünyası

loading...

Kurt Seyit ve Şura Dizisi Bitiriliyor mu?

Kurt Seyit ve Şura Dizisi Bitiriliyor mu?

Star TV’nin büyük hedefler ile başlayan dizisi Kurt Seyit ve Şura, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ gibi güçlü bir ismin yer almasına rağmen beklenen etkiyi yaratmadı ve tutmadı.

İzzet Çapa, en son Kurt Seyit ve Şura dizisi ile ilgili Hazirana kadar devam edecek eğer Hazirana kadar toparlanma olmaz ise Haziran’da sezon finali değil Final yapıp dizi bitirilecek demişti. Ancak dizi yapımcıları 22 Nisan 2014 gecesi yeni bölüm yayınlamayıp özel bölüm yayınlaması, akıllara final hazırlığı mı yapmaya başladılar sorusunu getirdi.

Peki Kurt Seyit ve Şura dizisi neden tutmadı? (İzzet Çapa)

Bir, Dizinin aylar öncesinden yayınlanmaya başlayan fragmanlarının yarattığı yüksek beklentinin, Rus klasiklerinin ‘İki adım ileri bir adım geri’ temposunda cılız bir aksiyona dönüşmesi…

İki, Pek çok kişinin, sezonun ortasında yayına giren Kurt Seyit ve Şura başlamadan Küçük Ağa’nın tutkunu olması… Seyirci artık o eski seyirci değil; elinizde en yakışıklı erkekler, en güzel kızlar olsa da zamanlamaya dikkat edeceksiniz. Yoksa bir bakmışsınız, küçümsediğin dizilerin gerisinde kalmışsınız.

Üç, Hiç gerek yokken Kurtlar Vadisi’nin elinde tuttuğu ‘bir bölümde en çok ölen karakter sayısı’ rekorunu kırmaya çalışması… O işi zaten en iyi şekilde yapan başkaları var zaten.

Dört, Fazla traşın cildi bozduğu gibi, fazla ağdalı diyalogların da seyirciyi bozması, yorması ve diziden soğutması.

Beş, Diziden çok her bölümünün sanki ayrı bir filmmiş gibi çekilmesi… Bu da izleyiciyi açısından ciddi bir takip lezzeti yoksunluğu yaratıyor ve diziden uzaklaştırıyor.

Altı, Kostüm işi abartılıp seyircinin o kıyafetlerin ardında özlediği Kıvanç’ı bir türlü görememesi. Dizinin, sokak modasına hiçbir şekilde etki edememesi…

Yedi, Behlül’e, Kuzey’e ve onların her haline ikna olan seyircinin, Kurt Seyit Kıvanç’a bir türlü ısınamaması. Dizinin hikayesinin, bizim seyirciye çok uzak, fazla yabancı kalması.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb