Kurban Bayramında İstanbul Yakınlarında Gezi Planı | Hanımların Dünyası

loading...

Kurban Bayramında İstanbul Yakınlarında Gezi Planı

Kurban Bayramında İstanbul Yakınlarında Gezi Planı

Kurban bayramında İstanbul’da ki çoğu kişi farklı şehirlere tatile veya memleketlerine gidecek. Bu sebepten dolayı İstanbul’da trafik ve yoğunlukta azalacak bizde tatile farklı şehre gidemeyenler için İstanbul yakınlarında gezilebilecek yerlerden bir gezi planı hazırladık. Bayramda trafik ve yoğunluğun olmamasının keyfini yaşayarak kendi otomobiliniz ile istediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bayram’ın 1. günü İstanbul’a yakın Gezilecek yer

( Adalar )

Kurban bayramının 1. günü sabahtan ailelerinizin bayramını kutladıktan sonra keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız şiddetle Adalar turu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Adalarda tüm gün boyunca yaşayacağınız atmosfer size farklı bir huzur verecek. Eğer tüm adaları sıra ile gezmeyi düşünmüyorsanız tavsiye olarak Büyükada’ya gitmenizi öneririz. Bisikletle yapacağınız muhteşem gezi ve Adalar’ın tertemiz, egzoz dumanı olmayan havasında mis gibi piknik yapabilir tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Bayram’ın 2. günü İstanbul’a yakın Gezilecek yer

( Maşukiye )

Bayram’ın 2. günü Maşukiye gezisi yapmanız yeni bir iş haftasına daha dinç başlamanızı sağlayacaktır. Muhteşem doğal güzellikleri, yemyeşil görünümü, tertemiz havası ile unutamayacağınız güzel bir gün yaşayacaksınız. Hem keyif alıp hemde dinlenmek huzur bulmak istiyorsanız mutlaka Maşukiye gezisi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bayram’ın 3. günü İstanbul’a yakın Gezilecek yer

( Ağva )

Bayram’ın 3. günü doğa gezilerine Ağva’da devam etmenizi öneriyoruz. Muhteşem bir nehir kenarında kahvaltı ile güne başlayıp nehir ve orman gezintileri ile Ağva turunuzu devam ettirebilirsiniz. Ağva’da nehir üzerinde yaşayacağınız gezi deneyimi size unutulmaz bir hatıra bırakacaktır.

Bayram’ın 4. günü İstanbul’a yakın Gezilecek yer

( Polonezköy ve sonrası Boğaz Keyfi)

Bayramın 4. ve son günü fazla yorulmamanız için sizlere ilk olarak Polonezköy ormanında ki kahvaltı mekanlarında harkulade lezzette doğal bir kahvaltı öneriyoruz. Kahvaltı sonrası orman havasında sevdiklerinizle yürüyüş yapabilirsiniz. Polonezköy Adampol’da tur rehberi haritasından bilgi alarak muhteşem bir yürüyüş deneyimi yaşamanızı şiddetle öneriyoruz. Polonezköy gezinizi tamamladığınızda boğaza inebilir ve boğaz kenarında ya da Çamlıca tepesi, Otağtepe gibi manzara izleme merkezlerinde çok keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 

Kategori Dışı Birincisi: Ayrıca İstanbul’da özellikle Anadolu yakasında yaşayan insanların rahatlıkla kısa süre içerisinde gidebileceğiniz Gözdağı Sosyal Tesislerinde eşinize, çocuğunuza arkadaşınıza sürpriz doğum günü dahi yapabileceğiniz Çamlıca tepesi kadar bilinmeyen bakir bir tepe Gözdağı tepesini ve Gözdağı Sosyal Tesislerini tavsiye ederiz.

Pendik Gözdağı Sosyal Tesisler

pendik-gozdagi-sosyla-tesisler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb