Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Author

Categories

Share

Kurban Bayramı kaç gün tatil?, Okullarda Kurban Bayramı tatili kaç gün?, Bayramdan sonra okullar ne zaman açılacak?, Memurlara Kurban Bayramı kaç gün tatil?Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramında ne kadar tatil var?, Kurban bayramı resmi tatil kaç gün?, Okullar ne zaman açılacak?, 2014 Kurban Bayramı tatili, Resmi tatil ne kadar?, Bayram tatili 5 gün mü?

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak (2)Kurban bayramı yaklaşırken en çok merak edilen konulardan biri de tatilin ne kadar süreceği oldu. Yapılan resmi açıklamaya göre Kurban Bayramı tatili tam 5 gün sürecek. 3 Ekim Cuma günü öğleden sonra başlayacak bayram tatil, 7 Ekim Salı günü sona erecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, NE ZAMAN BİTECEK?

3 Ekim Cuma             Kurban Bayramı Arefesi

4 Ekim Cumartesi    Kurban Bayramı 1. Günü

5 Ekim Pazar             Kurban Bayramı 2. Günü

6 Ekim Pazartesi      Kurban Bayramı 3. Günü

7 Ekim Salı                 Kurban Bayramı 4. Günü

 

Bayram tatili 7 ekim Salı günü bitecek. Yani Çarşamba günü hem resmi kurumlar hem de okullar tekrardan açılmış olacak. 5 gün tatil için hem çalışanlar hem de öğrenciler için oldukça uzun bir süre olacak.

Tüm Dünya’da Müslüman olan insanlar için Kurban Bayramı heyecanla bekleniyor. Dini vazifelerini yerine getirecek olan kişiler kurbanlıklarını yavaş yavaş almaya başladı. Özellikle de Kurban yardımları içinde birçok kurum ve kişileri de unutmamak gerekir. Tabi tatil yapacak kişiler içinde yola çıkarken dikkatli olmalarını öneriyoruz. Ayrıca bayramda herhangi Kurban kesme kazalarına kaşı da dikkatli olmak gerekir. İyi Bayramlar….

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak

 

Author

Share