Kumkapı Olimpiyat 2 Minas Restaurant 2014 Yılbaşı | Hanımların Dünyası

loading...

Kumkapı Olimpiyat 2 Minas Restaurant 2014 Yılbaşı

Kumkapı Olimpiyat 2 Minas Restaurant 2014 Yılbaşı

Yılbaşı Menüsü:
Mezeler
Beyaz Peynir
Kavun
Pilaki
Hamsi Ancuez
Ahtapot Salatası
Çiroz
Uskumru Marin
Acılı Ezme
Haydari
Patlıcan Salata
Kereviz
Brokoli
Yeşil Salata
Ana yemek
Çipura
Levrek
Tekir
Sarıkanat
Palamut
Ara sıcaklar
Karides Güveç
Kalamar
Paçanga Böreği
Özel Hazırlanmış İç Pilav ile Hindi
Special tatlılar
Karışık Meyve
Limitsiz Alkol
Kumkapı Olimpiyat 2 Minas Restaurant

Dünyada bir örneği bulunmayan 150 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul’un Eminönü ilçesine bağlı Kumkapı semti, Bizans döneminde bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur.

Kumkapı’da MEYHANECİLİK Rumlarla başlamış. Yorgo, Kör Agop ve Minas buranın en eskileri.

1967 yılında Kör Agop’un mekanı olarak kurulan Restaurantımız ilerleyen zamanlarda yerini yeğeni Minas’a bırakmıştır. Kumkapı’nın en eski mekanlarından biri olan mekan 1992 yılında OLİMPİYAT 2 MİNAS restaurant olarak devam etmektedir.

İşletmeciliğini 92 yılından itibaren Vedat YAMAÇ´ın yaptığı OLİMPİYAT 2 MİNAS RESTAURANT İSTANBUL AVRUPA YAKASI KUMKAPI’da hizmet vermektedir.

Kumkapı’da balığın en güzel yenilebileceği kendine has fasıl müziği ve eğlencenin adresi OLİMPİYAT 2 MİNAS RESTAURANT ‘ta müşterilerimizin isteği üzerine FASIL eşliğinde kışın 80KİŞİLİK ve yazın 170 KİŞİLİK kapasiteli restaurantımız tarihi mimarisi ile müşterilerine farklı bir ambiyans yaşatmaktadır.

Eğlence, şık atmosfer ve iyi bir hizmetin yanısıra çok özel lezzetler sunan, OLİMPİYAT 2MİNAS Restaurantın mönüsünde,geleneksel Osmanlı mezeleri ve Kör Agop’un ermeni sıcak pilaki,ciğer yahnisi yer almaktadır. Mezelerden sonra ana yemek olarak mevsimine göre değişen taze balık çeşitleri ara sıcaklar ,deniz mahsülü zeytinyağlı mezeler , mevsim salataları, ballı muz,irmik ve krep tatlısı çeşitlerimizden oluşan özel lezzetler sunulmaktadır.

Her masada farklı dilden bir sohbete tanık olabileceğiniz Kumkapı’da yemek sırasında keman, darbuka ve klarnetten oluşan ,en seçkin müzisyenlerden olusan Rasim KURT ve oğulları eşliğinde her aksam geleneksel Türk müziklerini dinleme (fasıl) olanağına da sahip olabilirisiniz.

Eğlencesi ve lezzeti uluslararası bir marka haline gelmiş olan Avrupa Başkenti İstanbul’un tarihi semti Kumkapı’da OLİMPİYAT 2MİNAS RESTAUANT Dünya’nın en lezzetli balığını en otantik eğlenceler eşliğinde sizlere sunuyor…

Kumkapı’daki bu eğlence gec ve vakitlere kadar devam etmektedir.

Kış sezonunda açık hava mekanlarımızda doğalgaz ısınma sistemi ile sizlere sıcak bir atmosfer sunmakta olup, sigara kullanan müşterilerine rahat bir ortam sağlamaktadır

40 yıldan bu yana özveri ile durmaksızın çalışan ve 40 yıl önceki müşterilerimize dahi halen hizmet vermenin haklı gururunu yaşayan bizler ‘’Gündüz sözü, akşam sazı ‘’ ile sizleride mükemmel damak zevkimizi tatmaya davet ediyoruz.

Kumkapı Olimpiyat 2 Minas Restaurant 2014 Yılbaşı (2)

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb