Küllü Kumral | Hanımların Dünyası

loading...

Küllü Kumral

Küllü Kumral

Küllü Kumral Saçların Prensesi

Kadınlar en kıymetlileridir saçları, o güzel saçlarına öyle güzel bakarlar ki bir bebek gibi adeta. Bakım kürleri, saç uzatma kürleri, serumlar, özel şampuanlar hepsi onların güzelliğine güzellik katmak içindir. Fakat saçlarımızı yıpratan birçok unsur vardır. Saçlarımızı boyamak bunlardan bir tanesidir. Bu yüzden saçlarımızı boyamaya karar vermişsek ikinci kez düzeltme gerektirmemelidir. Yani hangi saç rengi istediyseniz öyle olmalıdır. Kuaföre gidip bakır saç rengi istediyseniz bakır olmalıdır, öyle cırtlak bir turuncu değil. Burada kuaförlerin ustalığına düşüyor iş sanırım. Saçların ince ya da kalın telli oluşu, saçta daha önce boya olup olmadığı, boyanacak saçın baz renginin dikkate alınması gibi şeyler dikkate alınmalıdır. Ben küllü kumral istemişsem aslında bu saç rengi de size çok yakıştı gibi kıvırmalar olmamalıdır.

kullu-kumral

Toplumumuzda birçok kişinin saç rengi aslında kahverengidir sadece tonları farklıdır ve kumral renk kahverenginin en açık tonudur. Koyu renk saçlara sahip fakat sıkılmış bir kişi saçlarını doğrudan sarıya boyamaktan imtina edebilir. Burada küllü kumral saç rengi kurtarıcı olmaktadır. Kumral renk tonları her ten rengine yakışmaktadır. Bu yüzden riski de azdır. Doğal durmaktadır. Kumral saç rengi son birkaç yıldır hit olmuş durumdadır. Doğal kumral saç rengi içerisinde turuncu, kırmızı, kahve, kızıl renk ışıltıları barındırmamaktadır. Boyama işlemleri sonucu doğal duran bir saç rengine kavuşmak zorlaşmaktadır. Gerçek doğal kumral saç rengine ulaşmak için önce saçların en açık sarı, hatta platin sarı olana kadar saçlara açma işlemi uygulanmalıdır. Bu işlem saçları çok fazla yıpratan bir işlemdir. Daha sonra uygulanacak olan kumral renk gayet doğal duracaktır.

Kumral saçlarınıza uygulayacağınız ombre sizi kesinlikle harika gösterecektir. Çünkü ombre en fazla kumral saçlara yakışmaktadır. Tabi kumrallığın da tonları vardır. Hatta alabildiğine çok vardır. Açık kumral, koyu kumral, kızıl kumral, bakır kumral, küllü kumral gibi bu liste uzar gider. Bu renkler içinde küllü kumralın yeri bambaşkadır. Küllü kumral saç rengi 2016 yılının da en iyileri arasındaydı. En çok kullanılan boyalardan biri oldu. Küllü saç renkleri genel olarak mat saç rengidir. Saçlarınızı küllü kumrala boyatacaksanız cilt renginiz önemlidir. Soluk bir tene sahipseniz bu saç sizi hastalıklı gibi gösterebilir. Bu durumda küllü kumral yerine doğal kumral tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Küllü kumral saç içerisinde gri tonlar karıştırıldığı için mat görünmektedir. Açık tenli kişilere çok yakışmaktadır.

İşini bilen bir kuaförde yaptırılmazsa bu renk akar gider ve yeşilimsi bir renk haline dönüşür. Gerçekten annemin her küllü kumral macerası yeşilimsi kumral macerasına dönüşüyor ki hep aynı muhabbetler geçiyor aramızda. Anne boyayı üzerinde yazdığı süre kadar beklettin mi? Hayır o kadar bekletmedim çok koyu olur diye korktum. Zaten kokuyordu, zaten kaşınmaya da başladım, başım da ağrımaya başladı diye gider bu muhabbet. Acaba tarihi mi geçmişti, bozulmuş olabilir mi boya diye son tüketim tarihine bakılır. Ama nihayetinde alıp geldiğim boyaya bulunur suç. Böylece iç rahatlığıyla yeşilimsi saçlarla uyunur. Ertesi gün de kuaförün yolu tutulur. Bu da annemin küllü kumral hikayesi olarak burada bulunsun. Rengini tutturabildiğiniz saçlarınız olsun efendim.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb