Kükürtlü Sabunun Faydaları

Author

Categories

Share

Kükürtlü Sabunun Faydaları:

Cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılan birçok bitkisel ve doğal sabunlar mevcut. Son yıllarda bitkisel ürünlere rağbetin artmasından dolayı her köşe başında açılan aktarlar da bunun bir neticesi olarak karşımıza çıkmakta. Aktarların yanında eczanelerde de satılmaya başlayan organik ve doğal sabunlarla ciltte meydana gelen sorunların giderilmesinde ve sağlıklı saçlara kavuşmak için kullanılan birçok sabun çeşidi mevcut. Bu sabunlardan en dikkat çekisi olanı ise kükürtlü sabundur. Kükürtlü sabunun sayılmayacak kadar çok faydaları vardır. Yapılan araştırmalar ve kullanıcı yorumlarında kükürtlü sabunun faydalarını açıkça ortaya koymaktadır.

Kükürtlü sabun, antibaktiriyel ve antiseptik özelliğinden dolayı ciltte meydana gelen siyah nokta, akne ve sivilcelerin oluşumu engellemektedir. Özellikle ciltteki zararlı mikroorganizmaların ve aşırı yağlanmayı önlediği için bulunmaz bir şifa deposu olarak kükürtlü sabun karşımıza çıkar. Eğer yağlanmaya müsait bir cilt tipiniz varsa, cilt sağlığınız için mutlaka kükürtlü sabun kullanmanızı öneririz. Kükürtlü sabun kullanarak cilt temizliği yaptığınızda hem sivilce oluşumunu önleyecek hem de oluşan sivilcelerin kurumasını sağlayarak sağlıklı bir cilt yapısına sahip olacaksınız. Kükürtlü sabunun faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir.

Diğer faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

• Ciltte siyah nokta oluşumunu engeller ve oluşan siyah noktaların giderilmesi için yardımcı olur.

• Cildinize peeling etkisi yaparak cildinizdeki pürüzlü tabakayı düzeltir ve cilt altında oluşan sivilcelerin cilt yüzeyine çıkmasını engeller.

• Kükürtlü sabun yağlı saç tipi olanlar için de kullanılacak en iyi doğal yöntemlerden biridir. Saçlarınızdaki yağlanmayı giderir ve saçlarınıza doğal bir görünüm kazandırır. Ancak aşırı kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü yoğun miktarda kükürtlü sabun kullandığınızda saç diplerinizin kuruması ve böylece kepeklenmesi söz konusu olabilir. Haftada üç kez saçlarınız için kullanmanız yeterli olur.

• Kükürtlü sabunu kuru cilt tipine sahip olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Çünkü yağ emici özelliği olan kükürtlü sabunun zaten kuru olan cildinizi dahada çok kurutarak zararlı olabilir. Kükürtlü Sabun Fiyatları ve Markaları: Piyasada birçok kükürtlü sabun markası vardır. Dolayısıyla da kükürtlü sabun fiyatları satıldığı bölgeye ve markaya göre değişiklik gösterebilir. Kükürtlü sabun genel olarak 4-15 TL arasında satılmaktadır. Eczanelerde ve kozmetik ürün satan firmalarda ambalajlı olarak satılır değişen fiyat aralığına sahiptir. Ancak aktarlarda bu fiyatlar biraz daha uygundur. Ayrıca internet üzerinden de kükürtlü sabun almanız mümkün. Ama bizim tavsiyemiz aktarlarda satılan farklı renklerde ve kokularda olan kükürtlü sabunları görerek ve koklayarak almanız yönündedir. Kükürtlü sabun üreten en ünlü markaların başında ise, Koza, Otacı, Capila ve Softem gelmektedir. Sizlerde kükürtlü sabunun faydalarından yararlanmak istiyorsanız mevcut durumunuza göre bir tercihte bulunabilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle…

Author

Share

Önceki İçerikE Vitamini Yağı
Sonraki İçerikOksidan Nedir