Küflü Duvarlar Nasıl Temizlenir? | Hanımların Dünyası

loading...

Küflü Duvarlar Nasıl Temizlenir?

Küflü Duvarlar Nasıl Temizlenir?

Kış aylarında karşılaştığımız ve çoğu evde birçok odayı saran küf problemi ile karşı karşıya kalıyoruz. Genelde kış mevsiminde artan nem oranı yüzünden evin duvarlarında küfler meydana gelmektedir. Hem görüntü olarak, hem de sağlık açısından sorun oluşturan bu küflerden kurtulmak için sizlere önerimiz var.

Küflü duvarları temizlerken su, sabun ve sirke kullanabilirsiniz. Bu üçlü sayesinde duvarda ya da herhangi bir eşyada küf var ise kısa zamanda temizlendiğini göreceksiniz.

Evinizde küf oluşumunu önlemek içinde bazı önlemler almanız da fayda vardır. Aksi halde sağlık açısından da sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Genelde evde küf oluşmasına neden olan yer mutfaktır. Mutfakta yemek yaparken çıkan buharın evde nem yapmaması için davlumbazınızı kullanabilirsiniz. Bununla beraber mutfak pencereniz yemek yaparken açık kalabilir. Mutfağınızın her daim temiz kalması herhangi haşereye karşı önlem almanıza yardımcı olacaktır.

Evinizin her gün mutlaka havalandırınız. Ev içinde çamaşırlarınızı kurutmayınız. Bütün bunların dışında elinizden geldiği kadar ev sıcaklığını sağlayınız. Böylece küfü önlemiş olacak ve sağlığınızı da korumuş olacaksınız.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb