Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Author

Categories

Share

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir mutfağınız varsa ve onu en kullanışlı ve en şık bir tarzda yenilemek istiyorsanız, vereceğimiz akıllı dekorasyon fikirleri ile istediğiniz mutfağa kavuşmanız hiçte zor değil. Hepimizce malumdur ki mutfaklar hanımların en çok zaman geçirdikleri alanlardır ve görünümü kadar kullanım rahatlığı açısından da önemlidir. Ailenize veya misafirlerinize yemek hazırlamak, bulaşık yıkamak gibi işlerinizi rahat yapabileceğiniz ferah bir alana ihtiyaç duyarsınız. Son zamanlarda özellikle de büyük şehirlerde küçük metrekarelik evlerin küçük mutfakları olduğu için bu tür küçük mutfaklar için  dekorasyon fikirleri bulmak sizi epeyce uğraştırır.

Dar mutfakları modern ve ferah bir şekilde dekore etmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz çözüm önerilerini incelediğinizde büyük bir yükten de kurtulmuş olacaksınız. Mutfak dekorasyonunuz için ilk önce renk seçimiyle başlamalısınız. Mutfağınızın daha geniş ferah ve aydınlık bir görünümü olsun istiyorsanız açık parlak veya beyaz rengi tercih etmelisiniz. Çünkü zaten dar bir alana sahip olan mutfağınızı daha da küçük göstereceği için koyu renklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Beyaz rengin dışında kullanabileceğiniz diğer alternatif renkler ise, açık yeşil, mavi ve gri gibi parlak tonlardaki renklerdir. Ayrıca gün ışığından oldukça fazla yararlanmaya çalışmalısınız ki mutfağınız daha ferah görünsün. Bu sebeple pencere önlerinde uygulayacağınız dekorasyon çalışması çok önemlidir ve buda perde seçimiyle alakalı bir durumdur.

Küçük mutfaklar için en ideal perdeler açık tonlarda olan store perdelerdir. Bununla birlikte mutfağınızın aydınlatması için de beyaz ışıklı küçük spot lambaları tercih etmek en akıllıca verilen karar olur. Mutfağınızı daha işlevsel hale getirmek için dolap seçimi ve depolama alanına da dikkat etmelisiniz. Bunun için size önerimiz, mutfak dolaplarınızı tavana kadar tercih etmeniz olacaktır. En sık kullandığınız mutfak malzemelerinizi alt kısımlara, daha nadir kullandığınız eşyalarınızı da üst dolaplara yerleştirebilirsiniz. Ayrıca duvarınızda boş kalan alanlara küçük raflar ekleyerek kullanım alanınızı arttırmanız da mümkün olur. Son olarak küçük mutfaklarınızda kullanacağınız en ideal tezgâh tipi de L biçiminde olan tezgâhlardır. Tüm bu önerilerimizi yani küçük mutfaklar için dekorasyon fikirlerini  uyguladığınızda ise hem modern hem de gayet kullanışlı bir mutfağa kavuşmuş olursunuz.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri Resimleri

 

Author

Share