Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri | Hanımların Dünyası

loading...

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Eğer kiralık bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve de küçük bir mutfağınız varsa, muhtelemen bu sıkıcı durumun üzerinden gelmek için yeni dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyarsınız. Elbette ki kiracısı olduğunuz dairenin küçük bir mutfağı için çok fazla özelleştirme seçeneği de bulunmaz, ancak yine de yapılabilecek bir şeyler var.

Bu konuda özellikle küçük mutfakları ele aldık. Kimi zaman akşam yemeği yaparken, sebzeleri doğrayabileceğiniz bir alanı bile daracık olan mutfaklardan bahsediyoruz. Küçük mutfak dekorasyon fikirleri, sizin işinize yarayacaktır.

1. Musluk Üzeri Tabak Rafı

Bu küçük mutfakta muhtemelen daha ferah bir alan istiyorsunuz. Bunun için olabildiğince yer açmak ve pratik yapıları tercih etmek önemlidir. Özellikle musluğun hemen üst kısmında bulundurulacak bir raf, bardak ve hazır porselenlerinizi pratik bir şekilde yerleştirip, kullanmanızı sağlayacaktır.

2. Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Unutmayın ki beyaz ve parlak tonlar, ortamı daha aydınlık, büyük ve ferah gösterecektir. Diğer tüm renkler böylesi küçük bir ortamda size depresif anılarınızı çağrıştırabilir. Bu nedenle küçük mutfak dekorasyonu için beyaz ve açık renk tonlar son derece önemlidir.

Trend Dekorasyon Modeli

Trend Dekorasyon Modeli


3. Ambiyans Aydınlatması

Mutfağınıza bir pencere bile yok mu? Dert etmeyin çünkü ambiyans aydınlatması sistemleri size eşsiz aydınlatmayı sunacak ve mutfağınızın modern görünmesini sağlayacaktır.

4. Mutfak Duvar Rafları

Mutfak duvar rafları sayesinde, küçük mutfağınızın alanından büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Bu aynı zamanda mutfağın derli toplu görünmesini sağlayacağı gibi belli bir rafta, ihtiyacınız olan malzemeleri bulundurarak, ulaşım kolaylığını da sağlayabilirsiniz.

5. Küçük Mutfak Masası

Küçük bir mutfakta kahvaltı yapmak çoğu zaman imkansızdır. Ancak yine de küçük bir mutfak masası için alanınız yeterliyse, mutlaka bu şık modellere göz gezdirmeniz önerilir. Bu sayede mutfağınız daha şık görünür.

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb