Küçük Çocuklu Annelerin İşini Kolaylaştıran Öneriler | Hanımların Dünyası

loading...

Küçük Çocuklu Annelerin İşini Kolaylaştıran Öneriler

Küçük Çocuklu Annelerin İşini Kolaylaştıran Öneriler

Anne olmak bir kadının bu dünyada yaşayacağı en güzel duygulardan biridir. Tabi ki bebeğiniz dünyaya geldikten sonra hayatınız tamamen değişmektedir. Bütün işleri artık bebeğe göre planlanmaktadır. Bundan dolayı annenin hayatını kolaylaştıracak bazı önerilerimiz olacak.

Ara sıra eve yemekle gelin

Özellikle anneler küçük çocuk ya da bebekten dolayı zaman zaman yemeklere vakit bulamaz. Bundan dolayı dışarıda yemek yemek iyi fikir olabilir. Fakat küçük bebekli anneler dışarı çıkmakta zorlanabilir. Bundan dolayı eşler ara sıra eve hazır yemekle gelerek annenin işini kolaylaştırabilirler. Böylece annelerde en azında yemekle geçireceği vakti dinlenebilir. Bunun dışında babalar yemek yapmasını biliyorsa pratik yemeklerle akşam geçirilebilir.

 

Ev işlerinde ve ayak işlerinde yardımcı olmak

Babalar her gün olmasa da ara da ev işlerine yardımcı olabilirler. Çünkü çocukla ev işi gün boyu sürmektedir. Bundan dolayı akşam eve gelince babalar da kalan işleri tamamlaması için anneye yardım edebilir. Böylece hem aile arasında ki sıcaklık artacak hem de anneler bu davranışı çok sevecektir.

Etrafı toparlamak

Annelerin en çok şikayet ettiği konulardan biri de etrafın dağılmasıdır. Yani herkes aldığını aldığı yere koyar ve düzenli tutarsa annenin işi kolayca bitecektir. Bunun dışında dağılmış kıyafetler, çantalar ve çıkarılan kıyafetler yerine konmadığı takdirde annenin ev işi asla bitmez. Bundan dolayı evde bulunan kişiler arkasını toplarsa anneye de kolaylık sağlayacaklardır.

Bunların dışında ara sıra babaların çocuklarla ilgilenmesi önemlidir. Bu arada anne biraz soluk alır ve kafasını dinler. Çünkü gün boyu çocuklarla uğraşmak anneyi hem beden olarak yorar hem de kafa olarak yorgun hissetmesine neden olur. Yorgun, sinirli ve mutsuz bir anne hiçbir zaman çocukları için verimli olamaz. Bu açıdan babaların uzlaştırıcı olmalı ve her daim destekçi olmalıdır. Ayrıca babanın anneye şevkati ve takdiri de bu noktada önemlidir. Birçok bayan ara sıra da olsa takdir edilmeyi ve dinlenmeyi hak ediyor.

Ayrıca babalar ara sıra da çocukları 3-4 saatliğine dışarı alıp çıkması annenin evde işlerine ya da dinlenmesi için gereklidir.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb