Küçük Balkonlarda Kış Bahçesi Dekorasyonu Yapımı | Hanımların Dünyası

loading...

Küçük Balkonlarda Kış Bahçesi Dekorasyonu Yapımı

Küçük Balkonlarda Kış Bahçesi Dekorasyonu Yapımı

Kış yaklaşıyor balkonların terk edilmek yerine kış bahçesi olarak kullanılma zamanı geldi. Eğer sizinde evinizde çok büyük olmayan anacak yazın keyifli sohbetler ettiğiniz bir balkon varsa kış geliyor diye üzülmeyin. İçeriğimizde yer alan bilgi ve örneklerle küçük balkonunuzu kış için keyifli bir kış bahçesi haline dönüştürebilirsiniz.

Cam balkon sistemleri

Öncelikle balkon için mutlaka yazın komple açabileceğiniz açılıp kapanır cam balkon sistemi yaptırmanız gerekiyor. PVC pencereler ile balkonların oda gibi kapatılmasını tabir-i caizse balkonun öldürülmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Kışın kapatıp yazın açabileceğiniz katlanır sistem camekan yaptırmalısınız.

 Balkonu ısıtacak ısıtıcı

Kışın balkon evin diğer odalarına göre daha soğuk olacaktır bu durumda balkonda oturabilmeniz için mutlaka bir ısıtıcı olması gerekiyor. Eğer balkonunuz müsaitse küçük bir şömine yaptırabilirsiniz ancak buna imkan yoksa elektrikli ısıtıcılar imdadınıza yetişecektir. Infrared veya fanlı elektrikli ısıtıcı ile balkonu ısıtabilirsiniz.

Balkonun olmazsa olmazı bitkiler

Kış balkonu için en önemli ayrıntı bitkilerdir. Bol bol oksijen alabileceğiniz hemde içinizi ferahlatacak küçük ağaçlar, yeşil bitkiler veya rengarenk çiçekli bitkiler ile balkonu çok keyifli bir kış bahçesine dönüştürmeniz mümkün.

Balkon için Dekoratif ürün Fikirleri

Balkon’da yukarıda verdiğimiz bilgiler dışında dekorasyon detayları yapmak istiyorsanız size bazı tavsiyelerimiz var. Öncelikle balkonun zemin kaplamasını ikea gibi yapı marketlerden alabileceğiniz ahşap karolar ile değiştirebilirsiniz. Işıklandırma olarak tek bir balkon ışığı dışında küçük spotlar halinde çiçek aralarına monte edebileceğiniz loş ışıklarda gece farklı bir atmosfer yaratacaktır. Ayrıca balkonun çeşitli yerlerine koyacağınız kokulu mumlar, kokulu sabunlar balkonda keyif yaparken hoş bir koku içinde sizi mutlu edecektir.

Kış Bahçesine Dönüştürülebilecek Küçük Balkon Dekorasyonu Örnekleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb