Kuaförde Sohbet Ettiler Gasp’a Uğradılar | Hanımların Dünyası

loading...

Kuaförde Sohbet Ettiler Gasp’a Uğradılar

Kuaförde Sohbet Ettiler Gasp’a Uğradılar

Liderliğini Gülçin A.’nın (29) yaptığı iddia edilen gasp çetesi, bir kuaförde çalışan Ali K. (50) ve Kadir B.’den (25) istihbarat topladı. Kuaför sohbetinde evini ya da arsasını sattığını anlatan kadınlar bir süre sonra silah zoruyla gaspa uğradı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, 8 ayrı eve girerek silah zoruyla yalnız kadınları gasp ettiği belirlenen gasp çetesini çökertti. Adana, Balıkesir, Diyarbakır ve Ankara’da yapılan eş zamanlı yapılan operasyonlarla 16 kişiyi gözaltına alan polisin adliyeye sevkettiği 12 kişiden 7’si tutuklandı.

Kuaför sohbetini dinlediler

İddiaya göre Gülçin A.’nın kurduğu çete, istihbaratı kuaförde sohbet eden kadınlardan topladı. Balgat’ta faaliyet gösteren bir kuaförde çalışan Ali K. ve Kadir B. evini, arabasını ya da arsasını sattığını söyleyen kadınların bilgilerini Gülçin A.’ya iletti. Gülçin A, bilgiler doğrultusunda çete üyelerini harekete geçirdi.

Çete liderinden yardım istedi

Adresleri belirlenen evlere giren çete üyeleri, yalnız olduğunu bildikleri kadınları silahla tehdit ederek, ellerini kollarını bantladılar. Çete üyeleri, evlerdeki değerli eşyaları ve paraları aldılar. Bu yolla 8 ayrı kadının gasp edildiği bildirildi. Bu kişiler arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı bürokratı da olduğu öğrenildi. Çankaya’da oturan Gülçin A’nın, komşusunun da aynı yolla gasp edildiği ve ilk çare olarak Gülçin A.’dan yardım istediği iddia edildi.

Operasyon başlatıldı

Olayların gerçekleştirildiği evlerdeki kamera görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin belirlemesinin ardından teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan takipte çete üyelerinin Ankara dışında yaşadıkları, kuaförde çalışan çete üyelerinden gelen istihbarata göre günlük turlarla Ankara’ya gelerek yalnız kadınları gasp ettikleri belirlendi. Çetenin Balgat’taki bir eve gireceği bilgisini alan polis yapılan 6 aylık takibin ardından operasyonun düğmesine bastı.

Doğum için gitmiş

Yapılan operasyonlarda 16 kişi gözaltına alınırken 3 eve girmeye çalışan 3 kişiye suçüstü yapıldı. 6 aylık hamile olan çete lideri Gülçin A. ise Balıkesir’de yakalandı. Gülçin A.’nın hamile olduğu ve ailesinin bilgisi olmadığı için doğum yapmak için Balıkesir’e gittiği iddia edildi. Gülçin A. ile birlikte İsmail S. (27), Yener K. (34), Ferhat S. (21), Abdurrahim M. (24), Ali K. (50) ve Kadir B. ( 25) çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb