Kristal Devi Swarovski Markası Nasıl Kuruldu? | Hanımların Dünyası

loading...

Kristal Devi Swarovski Markası Nasıl Kuruldu?

Kristal Devi Swarovski Markası Nasıl Kuruldu?

117 Senedir Işıldıyor.

Zengin bir üretim ve tasarım mirasının sahibi Swarovski, kristali farklı formlarda yeniden keşfediyor.

Bu ışıltı saçan markayla birlikte geçmişten günümüze bir seyahate çıkıyoruz.

KRİSTAL BİR EVRENİN DOĞUŞU

1895 yılında Daniel Swarovski tarafından kurulan kristal devi Swarovski o günden bu yana bir aile şirketi olma özelliğini sürdürüyor.

Orta Avrupa’nın cam üretim merkezi olan Çek Cumhuriyeti’nin Bohemya bölgesinde doğan ve büyüyen Daniel Swarovski kristal taşların kesiminde ve parlatılmasında kullanılan ilk makineyi icat ederek endüstride devrim yarattı. Bu icadı sayesinde, mükemmel kesimli ve daha önce üretilen tüm kristallerden daha uzun ömürlü taşları yaratmaya başladı. Bu yeni kristal taşlar, Coco Chanel ve Christian Dior gibi moda tasarımcılarının koleksiyonlarında yer aldı.

Vizyoner yaratıcı Daniel Swarovski’nin felsefesi ”Güzelliği daha güzel kılmak”, böylece moda dünyasını da etkilemeye başladı.

SWAROVSKİ DOKUNUŞU

Swarovski, geliştirdiği farklı tekniklerle markayı sürekli ileriye götürüyor. 1956’da Chritian Dior’la el ele ”Aurora Borealis” tekniği geliştirildi. Bu teknik sayesinde, kesme kristalin parlaklığını artıran ”mucizevi” dokunuş geliştirilmiş oldu. 1993’te Dolce & Gabbana, Chanel ve Louis Vuitton’un da dahil olduğu pek çok markanın tasarımcısı tarafından kullanılmaya başlanan, ışıltılı kristallerin örülmesiyle oluşturulan ”Crystal Mesh” yaratıldı.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb