Kozmetik Ürünler | Hanımların Dünyası

loading...

Kozmetik Ürünler

Kozmetik Ürünler

Kozmetik Ürünler

 

Kadınlar bakımlarına oldukça özen gösterirler. Bu bakımlar için oldukça da fazla para harcarlar. Çünkü kozmetik ürünlerin çeşitleri çok fazladır. Bunların bazılarından bahsedecek olursak bu ürünlerden ; cilt temizleyici ürünler, tonikler, makyaj temizleyici jeller ve sular, peeling ürünleri, cilt bakım maskeleri, cilt bakım sütleri, nemlendirici ürünler, güneş kremleri, duş vücut jelleri, vücut bakım yağları, el ve vücut nemlendiricileri, yüz nemlendiricileri, cilt bakım yağları gibi daha sonu olmayan birçok ürün mevcuttur. Bu ürünlerle kendilerine özen gösteren kadınların bütün bakımlarını yapmaları mümkündür.

Günlük Cilt Bakımı Cilt bakımı kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü cildimiz bizim en değerli giysimizdir ve ona iyi bakmak adeta bir zorunluluktur. Her gün her saat her dakika hatta gözeneklerimiz tıkanabilir. Gözeneklerin içinde gizlenen kirler siyah noktaların oluşmasına neden olur. Cilt yağlıysa eğer bakımı da yapılmazsa yağlı olmasa bile illaki cildin ürettiği bir miktar yağ mevcut olduğundan temizlenmediği takdirde kıl kökünden bakterilerin etkisiyle sivilceler oluşur. Bu sivilceler iltihaplı veya kırmızı şişkinlikler olarak bulunabilir. Hatta bunlar bazen çok ağrılı olurlar. Bu gibi sivilce oluştuğu zamanlarda sivilceler asla sıkılmamalıdır . Çünkü hem sıkarken tırnakların etkisiyle ciltte tırnak izleri ve dolayısıyla delikler kalabilir. Ve bu tedavisi en zor hatta olmayan bir durumdur. Onun için bu en dikkat edilmesi gereken noktadır.

Sivilce sıkıldığında tırnak izlerinden başka şu durum da gelişebilir. Sivilcenin olduğu bölgede ki enfeksiyon yayılır ve cildin diğer bölgelerinde de sivilce oluşumu gözlenir. Onun için ciltte sivilceler meydana geldiği zaman asla dokunulmamalı ve geçmesi beklenmelidir. Geçirmek için çeşitli tedaviler uygulanabilir. Eğer ki bitmeyen ve çoğalan sivilceleriniz mevcutsa durum ciddi bir boyutta demektir ve mutlaka bir cilt doktoruna yani dermatoloğa görünmelidir kişi. Cilt doktoru sorunun kaynağını bulup ona göre bir tedavi seçeneği seçip uygulayacaktır size. Onun için sorunun kaynağını öğrenmeden hiçbir işlem uygulamamakta fayda vardır. Bu durumu daha ciddi bir hale bile sokabilir. Bütün bu cilt sorunlarının önüne geçmek için doğal yöntemler kullanılabileceği gibi çeşitli kozmetik ürünler de kullanılır. Önceden de bahsettiğimiz gibi düzenli yapılan cilt bakımlarıyla bu durumun önüne geçmek mümkündür hormonal bir probleminiz yoksa eğer tabi.

Cilt bakımını şu şekilde yapmalıyız. Önce cilt temizlenmeli ve kirlerden arındırılmalı. Temizlik yapıldıktan sonra bir tonik ürününü pamuk aracılığıyla cildimize uygulamalı ve arta kalan kirler tamamen temizlenmeli ve ardından cildinizin tipine uygun bir nemlendirici uygulanmalıdır. Bütün bu ürünleri aslında cilt tipinize göre seçmelisiniz. Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse eğer bu ürünleri su bazlı olanlardan seçmelisiniz. Yoksa zaten yağlı olan cildiniz daha yağlı olabilir. Ve temizleyici ürünler yağlı olan cildinizin yağ oranının dengeler ve fazla yağ oluşumunu önler. Tabi buradan kastımız tamamen önlemek değildir bir süre sadece. Onun için de düzenli olarak mesela günde 2 kez en uygun uygulama sıklığıdır.

Eğer ki cildiniz kuruysa temizleyici ürünleri özellikle cildi kurutan ve yağı söküp atan ürünlerden almamalısınız. Nemlendirici alırken yağ içeren ürünlerde rahatlıkla alabilirsiniz. Tabi tüm bu bahsettiklerimiz günlük cilt bakımıdır. Haftalık Cilt Bakımı Haftalık cilt bakımı için yapmanız gereken peeling uygulamasıdır. Normal cilt temizleyici jeller ve sular cildi derinlemesine temizlemez onun için cildin üst katmanında ki kirleri sökü atabilmek için peeling uygulaması şarttır. Ama çok fazla yapıldığı takdirde cildi tahriş edebildiğinden haftada 2 veya 3 ten fazla uygulaması yapılmamalıdır. En uygunu haftada 1 defadır. Ve en etkili sonucu almak istiyorsanız duştan sonra bu uygulamayı yapmalısınız.

Sıcak bir duş sonrası cilt gözenekleriniz daha açık bir duruma gelir ve bütün kirleri söküp atmak için çok fazla beklemeden peeling işlemine geçmelisiniz. Sıcak buhar uygulaması da ciltte ki gözenekleri açar ve bundan sonra temizlik tonik işlemlerini yapabilirsiniz. Cildi kirlerden arındırdıktan sonra nemlendirici basamağını atlamamalısınız . Nemlendirici ürünler cildin elastikiyetini kaybetmemesini sağlar ve cilt için gerekli olan nemi verir ona. Vücut Bakımı Vücut bakımı için kullanılan kozmetik ürünlerden bazıları ; duşta vücut jelleri , vücut bakım yağları, vücut nemlendirici kremleri, vücut onarım-bakım yağları, sıkılaştırma yağları ve kremleri ve ayaklar için kullanılan nemlendirici kremlerdir. Vücudumuzda ki en kuru yer olan ayak topuk bölgesi özellikle nemlenmeye çok ihtiyacı olduğu için ona ihtiyacı olan nemi vermeyi unutmamalıyız.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb