Koyu Renk Saçı Açıcı ile Küllü Açık Kumral Boyamak | Hanımların Dünyası

loading...

Koyu Renk Saçı Açıcı ile Küllü Açık Kumral Boyamak

Koyu Renk Saçı Açıcı ile Küllü Açık Kumral Boyamak

Biz bayanlar ömrümüz boyunca saç renklerine karar veremeyip her tonu deneriz. En zor olan kısımda koyu renk boyadığımızda sonradan açık renk boyamaya karar vermektir. Koyu renk saçların boya ile açılması neredeyse imkansızdır. Koyu renk boyalı bir saçın rengini açmak istiyorsanız mutlaka oriel (oryal) veya benzeri mavi toz açıcı kullanmalıyız.

Ben 2 gün içinde en son 1 yıl önce siyah boyadığım saçımı küllü açık kumral yapmaya karar verdim. Zor olacağını biliyordum daha tam olarak olmadı bile diyebilirim ama aşamaları sizinle paylaşmak istedim. İlk olarak Morfose isimli mavi toz açıcı aldım bu açıcı kuaförlerinde kullandığı oriel oluyor. Daha önceden hep palette veya koleston yoğun açıcı kullanırdım bu işlemlerde ama artık Morfose mavi toz açıcı vazgeçilmezim olacak diyebilirim. 400 gramlık bir kutu mavi toz açıcıyı sadece 10 TL’ye aldım palette yoğun açıcıların içinde sadece 25 gram mavi toz açıcı var onlarında fiyatı 10 TL yani ne kadar kârlı olduğunuzu düşünün. Bu 1 kutu Morfose açıcıyı en fazla 6 ay içinde tüketmelisiniz bunu da hatırlatayım…

Koyu renk boyalı saçı açık kumral renge dönüştürme aşamaları;

İlk olarak uzun bir saçım olduğu için 6 yemek kaşığı Morfose mavi toz açıcı %9 volümlük 2 tüp oksidan ile karıştırdım. Elde ettiğim karışımı önce uçlarımdan başlayarak saçıma uyguladım en son doğal olan saç bölümlerine uyguladım. Ne kadar dikkat ederseniz edin yinede dipler ve uçlar ayrı renk olacaktır ama uçlara daha yoğun uygulamaya özen gösterin. Saçınızı yıkadıktan sonra turuncu bir renk karşınıza çıkacak ve bu çok iğrenç görünebilir bu yüzden diğer boyaları önceden evinizde hazırlayın ki o halde dışarı çıkmaz zorunda kalmayın.

Saçınızı 1 gün dinlendirebilirseniz daha iyi olur dinlendirmesenizde olur tabi. Sonra küllü açık kumral ile karamel kumral saç boyasını karıştırdım saçım uzun olduğu için 2 kutu saçıma tam yetiyor. ilk aşamada resimde görünen rengi elde ettim 1 hafta-10 gün gibi bir süre dinlendirdikten sonra küllü açık kumral saç boyasını 2 kutu olarak tekrar saçıma uygulayacağım bu boyadan sonra daha sağlıklı bir renk elde edeceğimi düşünüyorum.

30.01.2014 gencelleme

Yeniden 2 kutu boya ile boyadım 8,1 renk kullandım bu kez ilk önce koyu bir renk oldu 3-4 yıkamadan sonra aşağıda ki dördüncü rengin halini aldı ve şu an bu renkten çok memnun kaldım.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

roza diyor ki; 29 Ekim 2014 - 09:42

Slm oryal toz aciciyi nrde blblrm

CEVAPLA
ilkay Şahinbaş diyor ki; 4 Şubat 2014 - 20:45
merve 2014-02-04 20:26:04
son hali çok hoş gerçekten tam istediğim. mavi toz açıcı nasıl kullanılıyor, peki saçın ne kadar yıprandı ?

Uçları kırıktı zaten kırıkları daha da belli oldu bir kaç yıkamada saçların elastik gibi olduğunu farkettim ama şimdi düzeldi şu an bir sertlik ve ıslakken elastik gibi uzama söz konusu değil sadece uçlarda ki kırıklar çok belli oluyor onları da önümüzde ki hafta kestireceğim ve tekrar küllü kumral boyayacağım tam oturması için rengin.Eğer bu aşamalarda saçlarınızda yıpranma farkederseniz bir kaç gün saçlarınıza saf zeytin yağı sürün bir kaç saat bekletin.

CEVAPLA
merve diyor ki; 4 Şubat 2014 - 20:26

son hali çok hoş gerçekten tam istediğim. mavi toz açıcı nasıl kullanılıyor, peki saçın ne kadar yıprandı ?

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb