Kova Burcu Özellikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

Gurubunuz : Hava

Uğurlu gününüz : Pazar

Uğurlu sayınız : 4 ve 8

Uğurlu taşınız : Amatist, yeşim

Uğurlu renkleriniz : Koyu mavi, karışık renkler

Uğurlu çiçekleriniz : Hercai menekşesi, kartopu, kır çiçekleri

Uğurlu kokularınız : Sümbül, yasemin

Uğurlu müzik : Modern eserler

En belirgin özelliğiniz : İşbirliği

En büyük emeliniz : İlerlemenizi sağlayacak imkanlar

En büyük hatanız : Başkalarını beğenme

En büyük arzunuz : Yardım,

Burcun karakteristik özellikleri

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte düşünceleri bulundukları anın ötesinde akılcı ve sezgiseldir. Kova lar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük ‘biliyorum’ dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez. Kova Burcunu tanımlamak her zaman kolay değildir. Farklılığını karşısındaki kişiye hissettirmek onun için zor olsa da onlar garip bir şekilde Kova’nın etkisinde kalırlar. Özgürlüğünden asla vazgeçmeyen kovalar için her şey söylenebilir fakat asla dürüstlüğünden şüphe edilemez. Yaşamın bilgi ve deneyim olduğunun bilinciyle kararlı ve inatçı bir şekilde her konuda iyi bir öğrencisidirler.. Gençlik çağlarınızdaki deneyimlerinle ileri yaşlarda oldukça birikimleriyle öne çıkarlar.

Kova-kova: İhtiyaç duydukları güven duygusunu birbirlerinde kolay kolay bulamazlar. Kişisel anlaşmazlıklar kısa sürede baş gösterecektir. Ayrıca birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışacaklar ve hayata karşı aynı yönde ilerleyemeyeceklerdir.

Kova-koç: Kova’nın duygusallığı ön plana çıkabilir. Koç burcu da bu duygusallığa yeteri kadar cevap veremeyebilir. Bu durumda birbirlerinden uzaklaşabilirler. Kova burcu insanı duygularını ve kendini çok kolay ifade edebilen bir tiptir.

Kova-boğa: Her iki karakterin de hayata bakışı ve hayatı yorumlama şekli farklıdır. Kova burcu neşeli ve hareketlidir. Bir orada bir burada gönül eğlendiren biri gibi görünse de, gerçekten sevdiği taktirde eğlenceli bir aşık olacaktır. Boğa ise daha duygusal ve romantiktir.

Kova-ikizler: Kova burcu zeki, duygusal, sevecen ve neşelidir. İkizler ise sevecen, dışa dönük, konuşkan ve zekidir. Her ikisi de değişik insanlarla tanışmaktan ve değişik ortamlarda bulunmaktan keyif alırlar. Kova burcu, girdiği her ortama kolayca ayak uydurabilir ve dost canlısıdır. Aynı şekilde ikizler insanı da konuşkan ve sevecen tutumuyla hemen göze çarpacaktır.

Kova-yengeç: Her iki karakterin de hayata bakışı ve hayatı yorumlama şekli farklıdır. Kova burcu neşeli ve hareketlidir. Bir orda bir burada gönül eğlendiren biri gibi görünse de, gerçekten sevdiği taktirde eğlenceli bir aşık olacaktır.

Kova-aslan: Aslan ve Kova burçları arasında dengeli bir ilişki olacaktır. Birçok yönden birbirleriyle uyum gösterirler. Her ikisi de zeki, dışa dönük, hareketli, samimi ve neşeli insanlardır. Beraberken gayet kaliteli ve keyifli vakit geçirirler.

Kova-başak: Her iki tipin de ilişkiden ve hayattan beklentileri farklıdır. Kova, başaka güven vermez. Uzun vadede uyumlu bir ilişki yakalamaları zordur.

Kova-terazi: Terazi burcu sadık ve uyumlu bir partnerdir. Kova ise zeki, duygusal, sevecen ve neşelidir. Her ikisi de değişik insanlarla tanışmaktan ve değişik ortamlarda bulunmaktan keyif alırlar.

Kova-akrep: Akrep insanı tutkulu, duygusal, hareketli ve çekicidir. Partneriyle birçok şeyi beraber yapmak ister. Aynı zamanda romantiktir ve hisleri kuvvetlidir. Kova ise değişkendir. Onun hayatına ayak uydurmak çok zordur.

Kova-yay: Bu iki tip birbirlerinden kişilik özellikleri nedeniyle çok etkilenir ve çok iyi dost olurlar. Bu dostluk kısa sürede bir aşka dönüşebilir.

Kova-oğlak: Her iki tipin de ilişkiden ve hayattan beklentileri farklıdır. Kova burcu, oğlaka güven vermez. Uzun vadede uyumlu bir ilişki yakalamaları zordur.

Kova-balık: Kovanın dışa dönük ve mantıklı yapısına rağmen balık burcu bunun tam tersidir. Kova’nın ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşmayı pek beceremez. Kova hareketli ve ele avuca sığmayan bir yapıya sahiptir. Balık ise daha sakin ve munistir

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb