Kombin Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Kombin Nasıl Yapılır

Kombin Nasıl Yapılır

Kombin Nasıl Yapılır

Doğru Kombin Nasıl Yapılır  Yolları Her bayanın kendi vücut şeklini tanıması ve buna göre giyinmesi önemlidir. Gardıroptaki birçok parçayı uyumlu bir şekilde bir araya getirerek doğru bir kombin oluşturabilirsiniz. Bunun için bazı püf noktalarını bilmek ve uygulamak,doğru giyinmenin ilk adımıdır. Öncelikle size neyin yakıştığını ve nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Oldukça önemli bir konu da, vücut tipinize uygun bir tarz oluşturmaktır. Vücudunuzda bulunan kusurları gizlemelisiniz. Bunun için bir çok bayan siyah renk giymekten yana bir tercih kullanmaktadır. Oysa vücut kusurlarınızı kamufle etmek için, ille de siyah giyinmenize gerek yok. Elbette siyah renk, bu konuda oldukça başarılıdır.

Herkese yakıştığı gibi her kombinle de uyum sağlayan bir renktir. Ancak yaşamınızda renklere yer açmak, hem stilinizi hem de ruhunuzu olumlu bir şekilde değiştirecektir. Şimdi, kombin nasıl yapılır? Doğru kombin nasıl yapılır yapmanın yolları,vücut hatlarına göre nasıl kıyafetler seçmemiz gerektiğine değinelim. Vücut tipiniz yuvarlak hatlara sahip ise, üst giyim olarak tercih edeceğiniz tunikler, ceketler, kazaklar ve hırkalar göğüs çizgisinde bir darlık oluşturup basen hizasında bitmelidir. Bu kombini, dar paça bir pantolon ve çeşitli aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Uzun bir kolye ve küpe yeterli olacaktır. Geniş omuzlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, omuz genişliğini kamufle etmenin yolu, basenlerle denge yaratmaktan geçer.

Dar omuzlara sahipseniz, elbise seçiminizde straples,tek omuz ya da askılı modellere ağırlık vermelisiniz. Eğer karın bölgeniz genişse, tercih edeceğiniz ceketlerin modellerinin cepsiz olmasına dikkat etmelisiniz. Vücuda sımsıkı yapışan gömlekler ve ceketler giymemelisiniz. Hatta bedeninizden bir beden büyük olan ceketler, çok daha güzel bir hava katacaktır. Küçük göğüslü bayanların tercih etmesi gereken parçalar, dar ve v yakalı bol bluzlar, bisiklet yaka ya da u yakalı üstlerdir.

Kısa boylu bayanların giymemesi gereken parçalar arasında, çok uzun çizmeler, ceketler, uzun etek ve elbiseler gelmektedir. Bunlar,boyun kısa görünmesine yol açar. Bunu kamufle etmek için, vücuda tam oturan bol paçalı pantolonlar giymeyi deneyebilirsiniz. Kısa boylu ve zayıf bayanlar için bol paça pantolonlar oldukça estetik durmaktadır.

Kilolu bayanlar da bol pantolonları deneyebilirler. Ayrıca yüksel bel pantolon modelleri, bacak boyunu daha da uzun göstermektedir. Kilolu bayanların elbise seçimleri genel olarak salaş durmalı ve diz hizasında bitmelidir. Eğer kollar ve omuzlar konusunda bir sorun yaşıyorsanız, yarasa kollu modelleri tercih etmelisiniz. Tayt oldukça rahat bir parça olmasına karşın yanlış kombin yapıldığında kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Mutlaka tayt giymek isteyenler ,yuvarlak vücut hatlarına sahipse bunu kamufle edecek uzun bir tunik ile taytları giymelidirler.Aslında hem zayıf hem de kilolu bayanlar için tayt, salaş bluzlarla birlikte giyilmelidir. Üst kısım dar alt kısım bol ya da alt kısım dar üst kısım bol olmalıdır.

Kombin nasıl yapılır? Doğru kombin yapmanın yolları konusunda şimdi de büyük göğüslü bayanlar için bazı önerilerde bulunalım. Büyük göğüslü bayanların seçmesi gereken parçalar v yaka tipine sahip kazaklar, ceketler olmalıdır. Daha estetik bir duruş sergilenir. Göğüsleriniz olduğundan daha küçük görünür.

Kombin Nasıl Yapılır Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb