Koltuk Altı Kılı Nasıl Temizlenir

Author

Categories

Share

Koltuk Altı Kılı Nasıl Temizlenir?

 

Hassas bölgelerin temizlenmesi ve bakımı yanlış bilindiği için her zaman sorun yaşayabileceğiniz bir konudur. Özellikle uygulanan bu yanlış yöntemler bölgenin ve cildin zarar görmesine neden olabileceği gibi kalıcı hasarlar oluşmasına da zemin hazırlar. Günümüzde istenmeyen tüyler sadece kadınların değil aynı zamanda bakımlı erkeklerin de sorunudur. Bu anlamda uygulanan yöntemler hem erkekler için hem de bayanlar için geçerlidir. Tüy alma yöntemleri kökten ve üstten olarak iki farklı gruba ayrılabilir. Kökten alma işleminde kıl kökünden çıkarılması esas alınır. Bu durumda daha kalıcı sonuçlar alındığı gibi köklerin zayıflaması da sağlanabilmektedir. Üsten sadece keserek almak da kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Ancak tüylerin kısa sürede tekrar uzadığını hatta çoğaldığını görebilirsiniz.

Koltuk altı kılı nasıl temizlenir elbette merak edilen bir konudur. Eğer koltuk altınızı kökten temizliyorsanız bu sayede köklerin zayıflamasını sağlayabilir ve bir sonraki alımda daha az ve acılı olarak tüylerden kurtulabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz farklı materyaller bulunuyor. Bunlardan bir tanesi çok yaygın olarak kullanılan ağdalardır. Sıcak ya da soğuk olarak iki farklı türde ağda çeşidi bulunuyor. Genellik sıcak ağda uygulamak hem derinin yumuşamasını sağlamak için hem de tüylerin daha kolay çıkarılması için ideal olandır. Evinizde kendi başınıza ağdanızı yapıyorsanız öncelikle sıcaklığını kontrol etmenizde yarar var. Ağdanın çok sıcak olması halinde cildinizi yakabilirsiniz. Önceden vücudunuzda küçük bir alanda sıcaklığı kontrol ederek tüylerinize uygulayabilirsiniz.

Ağda kullanımında koltuk altı kılları nasıl temizlenir? Öncelikle koltuk altının temizlenmiş olması, su ve sabunla yıkanması gerekir. Bu işlemi sıcak su kullanarak yaparsanız cildi yumuşatacağı için tüyleri daha kolay çekebilirsiniz. Ağdayı belli bir miktarda alarak splatulası yardımı ile tüylerin çıkı yönüne doğru uygulayın. Sonrasında ağda bezi kullanarak ya da ağda kağıdı kullanarak tüylerin tersi yönde çekin. Tek bir seferde çekerseniz tüm tüylerin alındığını görebilirsiniz. Ayrıca tüylerin çok uzamış olması çekilmeyi zorlaştıracağı için önceden kesilebilirler. İşlemini bittikten sonra bölgeyi badem yağı ya da ağdanın yanında size verilen yağ ile temizleyerek fazla ağdayı alabilirsiniz. Bu uygulamadan sonraki birkaç saat boyunca banyo yapmamanız tüylerin uzamamasını ve cildinizin yanmamasını sağlayacaktır.

Ağda kullanımı dışında koltuk altı kılı nasıl temizlenir? Ağda kullanımı el alışkanlığı isteyebileceği için herkesin yapabileceği bir uygulama değildir. Eğer ağda kullanmayı beceremiyorsanız cımbızlı epilatörleri kullanabilirsiniz. Daha pratik bir yol olmasının yanı sıra epilatörler köklerin zayıflamasını sağladığı için son derece kullanışlıdır. Bu nedenle epilatör tercih edebilirsiniz. Bu tür araçları kullanırken tüylerin tersi yönde hareket ettirerek yapabilirsiniz. Cildinizi hafif gerdiğinizde tüylerin daha kolay çıktığını görebilirsiniz. Epilatör kullanmadan önce koltuk altı bölgesinin kuru olmasına ve seçtiğiniz model epilatörün cımbızlı olmasına dikkat etmenizde yarar var.

Koltuk altı kılı nasıl temizlenir sorusu için verilebilecek yanıtlar bulunduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktalar da bulunuyor. Eğer sürekli olarak ağda yapmak ya da koltuk altı tüylerinden kurtulmakla ilgili sorunlarınız varsa öncelike hormonlarınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Aşırı hormonlar kılların daha çabuk büyümesine neden olurlar. Bunun dışında kılları deri üzerinden kesmek de daha çabuk ve fazla şekilde çoğalmaya neden olurlar. Bu tür yöntemleri kullanamanızda yarar var. Koltuk altı hassas bir cilt yapısına sahip olduğu için kullanacağınız malzemelerin alerji, kızarıklık gibi sorunlar oluşturmaması için ağda sonrasına mutlaka cilt bakımı yapılması ve uygun yağlarla cildin rahatlatılması gerekir. Bu şekilde bir sonraki ağda için de cildinizi hazırlamış olursunuz.

Author

Share