Kolayca Yapacağınız Mısır Örgü Saç Modeli

Author

Categories

Share

Saç modelleri denilince akla örgü modelleri sık sık gelir. Küçük kızlardan tutunda yaşlı bayanlarımıza kadar örgü saçlar en çok tercih edilen modeller arasındadır. İşte bu örgü saç modelleri arasında da yapılan mısır örgü saç modelini nasıl yapacağınız konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Mısır saç örgüsü nasıl yapılır?

Öncelikle saçımızı yukarıdan at kuyruğu şeklinde bağlayalım. Daha sonra saçınızı iki eşit parçaya ayırınız. Ayırdığınız saç tutamlarından hem sağ hem sol bölgeden küçük saçlar alarak büyük tutmaların arasında çarpraz şekilde örünüz. Aynı şekilde kenarlardan tutamlar alarak saçın sonuna kadar devam ediniz. Resimlere bakarak da kolayca yapabilirsiniz. Saçınızın istediğiniz kısmından alarak farklı şekillerde mısır saç örgüsü yapabilirsiniz. Örgü yaparken biraz sıkı ya da gevşek yapabilirsiniz. Ayrıca saçınızı arasından çıkan saçları da saç spreyi sayesinde düzgün bir şekil verebilirsiniz.

Oldukça kullanışlı olan mısır örgü saç modeli, ister çalışma hayatınızda ister öğrencilik hayatınızda kullanabilirsiniz. Görüntü olarak da güzel bir model olan mısır örgü saç modeli kolayca da bozulmamaktadır. İşte resimler yardımı ile de kolayca yapacağınız mısır örgü saç modeli:

 

Author

Share