Kolay Hamile Kalmanın Yolları | Hanımların Dünyası

loading...

Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Bayanların bazıları evlendikten sonra hemen ve kolay  hamile kalmanın yollarını araştırırlar. Kolay hamile kalan bayanlarında sayısı normaldir. Bu yazımızda sizlere kolay hamile kalmanın yollarını açıklayacağız. Kolay hamile kalmak isteyen bayanlar öncelikle bayanlar adet günlerinin başlangıcını ve adet günlerinin bitişini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. İkinci olarak da bayanların adet günlerinin düzenli olarak gelmesi gerekir. Üçüncü olarak da adet günlerinin bitiminden sonra yumurtlama dönemlerinin de bilmeleri gerekir. Çünkü tüm bayanların yumurtlama dönemleri farklı günlerde olmaktadır. Bayanlar yumurtlama dönemlerinin doğru hesaplamaları da çok önemlidir. Tüm bu söyledikleriniz oldukça önemli olduğunu biliniz. Kolay hamile kalmak isteyen bayanlar tüm bunlara uyması şarttır.

Hamile kalmak isteyen bayanlar mutlaka adet dönemlerinin düzenli olarak gelmesi ve yumurtlama dönemlerinize doğru hesaplamaları lazımdır. Bunu sakın unutmayınız. Aynı zaman da adet dönemlerinin kaç gün sürdüğü de önemlidir. Adet günlerinizin çok sürdüğü zaman hamile kalma yüzde elli zor gibi görünüp bu sefer diğer ay beklemek zorunda kalacaksınız. Adet günlerinizin dokuz günden daha fazla olmaktadır. Dokuz günden fazla ve adet gören bayanlar mutlaka kadın doğum uzmanına muayene olmalı ve kan tahlili yapmalıdır. Böylece hamile kalmak isteyen bayanların sağlık sorunu olup olmadığı da anlaşılır. Sayfamızda kolay hamile kalma yollarını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Yumurtlama dönemlerini takip ederek yumurtlama dönemlerini takip ederek yumurtlama günlerinde daha çabuk hamile kalacaksınız. Diğer günlerinde hamile kalma şansınız daha düşüktür. Ama adet günlerinden itibaren on üçüncü gününüz hangi güne denk geliyorsa yumurtlama günü ve o gün hamile kalma şansın çok yüksektir. Bunu sakın unutmayınız. Çabuk hamile kalmak isteyen bayanlar bunu dikkate almaları gerekmektedir.

Sizlere hamile kalmayı zorlaştırma sebepleri de belirtelim. Bayanlar otuz altı yaşında tabi bazı bayanların otuz altı yaşın üstünde olmaları hamileliğinizi zorlaştırır. Çok zayıf ve çok şişman olan bayanlarında hamile kalması zor olmaktadır. Bununla birlikte guatr, şeker hastalığı ve kalp hastalığı geçiren bayanların da hamile kalmaları zorlaştırmaktadır. Ayrıca partnerizin de psikolojik rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlıkları varsa bayanlar hamile kalması yine zorlaşır. Hamile kalmak isteyen bayanlar strestli olmamaları gerekir. Bayanlar yumurtlama günlerini sadece üç gün sürmektedir. Bayanların yumurtlama dönemi üç günden fazla sürmektedir. Bu arada cinsel ilişkisini sıklıkla yaşadığınız zaman hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz. Bayanların yumurtlama günlerine yakın hamile kalma şansları yüksektir. Yumurtlama günlerini doğru tespit edin ve takvimini doğru kullanın. Yanlış kullanış sonucunda hamile kalma şansını azaltır. Düzensiz adet gören bayanların yumurtlama dönemleri de düzensiz olmaktadır. Yani yumurtlama dönemlerinin günlerini her ay aynı güne denk gelmez. Deneyimli olmayan bayanların bütün bunları takip etmeleri gerçekten de zor olmaktadır. Bundan dolayı da eczanelerde gebelik testine benzer yumurtlama dönemini gösteren test de vardır.

Deneyimli olmayan ve yumurtlama dönemlerini takip edemeyen bayanlar yumurtlama testi sayesinde yumurtlama günlerini tespit edebilir. Adet günleri bittikten sonra yumurtlama testi ile idrarına bakarak yumurtlama günlerini tespit etmeye başlayınız. Çiftler cinsel ilişkileri haftada üç defa yaşadıkları zaman hamile kalma olasılığı da yüksek olmaktadır. Çünkü haftada üç kez cinsel ilişki yaşadığınız zaman bayanların yumurtlamaları da tutturulur. Bayanlar yumurtlama günlerinde bayanların vajinal akıntısı gelir. Bu şekilde de yumurtlama gününüzü anlayabilirsiniz. Ama bazı bayanlar yumurtlama gününde vajinal akıntı gelmez. Bazı bayanlarda sık cinsellikler yaşasa da yine gebelik hemen gerçekleşmez. Gebelik bazı bayanların ikinci ayda bulur. Her bayanın yumurtlama ve adet günlerine göre değişkenlik göstermektedir. Ama hamile olmak isteyen bayanlar doğum kontrol haplarını mutlaka üç ay öncesinden bırakmalarını önermekteyiz. Bütün bunları sizlere tavsiye ettiğimiz hamile kalma yöntemleri uygulamanızı öneririz.

Çiftler düzenli olarak  cinsel ilişki olarak yaşadığınız zaman sperm hücresinin tutturabilirsiniz. Sonuçta erkeğin spermi bayanlar yumurtasında beş gün canlı yaşamaktadır. Düzenli ve sağlıklı cinsel ilişki spermlerin yumurta ile bir araya getirmenin şansı artmış olacaktır. Diyet yapan bayanlar varsa diyeti olduğunca bırakmalıdır. Ateşinizi de arttırmayı da deneyiniz. Bunun için de A ve D vitaminleri bolca tüketmelisiniz. Bu sayede cinsel istediğinizi de arttıracaktır. Bilmeniz gereken bilgiler arasında da alkolden mutlaka uzak durun. Çünkü alkollü içecekler doğurganlığı yok etmektedir. Yalnız bu alkollü içecekleri hem bayanla hem de erkekler uzak durması gerekir. Partnerinizi mutlaka sıcak ortamdan ve terleyecek kıyafetlerden uzak tutmalısınız. Bol, bol hem bayanlar hem de erkekler C vitamini ile beslensinler. Antibiyotik gibi ilaçları kullanıyorsanız bu tür ilaçlara son vermelisiniz. En kolay hamile kalmanın yolları için ideal yaşlar yirmi ve otuz yaşlardır. Otuz beş yaştan sonra erkeklerin sperm hücreleri ve bayanların doğurganlıkları azalmaya başlamaktadır.

Kolay Hamile Kalmanın Yolları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb