Koç Executive Mba

Author

Categories

Share

Koç Executive Mba

koc-executive-mba

1994 yılında Türkiye’nin ilk executive MBA programı olarak koç executive mba kurulmuştur. Bu program Türkiye ve bölgemizden Financial Times sıralamalarında yer almakta olan ilk program olma özelliğini de taşımaktadır. Koç İşletme Enstitüsü global ölçekte tanınmış bir mükemmeliyet merkezi olma vizyonunu benimseyerek yüksek akademik standartları devam ettirmeyi hedeflemektedir. Bu programın titizlikle hazırlanmış olan müfredatı, parlak öğrencileri ve seçkin öğretim üyeleri ile günümüzdeki işverenler bu programın hem katılımcı hem de bağlı bulunan kurum bazında büyük dönüşümler sağlayacak bir tecrübe olarak düşünmektedir. Geniş iş bağlantıları ve modern imkanlar sunan bu program günümüz ve geleceğin liderleri için değerli bir yatırım özelliği taşımaktadır.

koc-executive-mba-1

Executive MBA programı hakkında Benzersiz bir yapıya sahip olan koç executive mba programı kurum ve yöneticilerin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılayan bir programdır. Kuruluşundan beri Koç Üniversitesi mükemmeliyet merkezi olma, öğretim üyeleri, öğrenci ve programlarla dünya çağında saygınlık kazanmayı hedeflemektedir. Koç Executive MBA programı asgari 7 yıl iş tecrübesi bulunan orta düzey yöneticilerin liderlik ve yönetim becerilerini artırarak kariyerlerinin üst seviyelerinde ihtiyaçları olacak analitik temelleri sağlamaktadır. Bu programın yapısı öğrencileri 13 aylık süreçte iş hayatlarını etkilemeden eğitimlerini bitirecekleri şekilde hazırlanmaktadır. Ağustos ayında 2 haftalık tam zamanlı modülle başlayan ve devamında ise dersler Cumartesi ve çok az sayıda Cuma günlerinde devam ettirilmektedir. Programın sonundaysa yine benzer şekilde 2 haftalık bir tam zamanlı eğitim bulunmaktadır. Koç Üniversitesi’nin Executive MBA programındaki temel unsurlar ve yüksek saygınlık görme nedenleri aşağıdaki gibidir:

koc-executive-mba-bilgiler

 

• Program dünya sıralarında yer almaktadır.

• Üst sınıf profesyonel öğrencilerden oluşmaktadır.

• Uluslararası tanınmış öğretim üyeleri bulunmaktadır.

• Özenle hazırlanmış bir müfredata sahiptir.

• Eğitime yapılan yatırımlarda güçlü kazanımlar elde edilmektedir.

• Destekleyici öğrenim ortamı sunulmaktadır.

• Kusursuz kaynaklar ve son teknoloji tesislere sahiptir.

koc-executive-mba

 

Koç  Executive MBA programındaki müfredat Bütün Executive MBA öğrencileri alanlarında üstün başarı geçmişine sahip kişilerden oluşmaktadır. 13 aylık yoğun programda edilen bilgi ve yetenekler, öğrencileri şirket başarılarına daha fazla katkıda bulunmalarına yönelik olarak hazırlamaktadır. Sınıfta öğrenilen bilgiler ise çalışma hayatında hemen uygulanabilecek bir nitelik taşımaktadır. Doğru bir şekilde hazırlanan müfredat ve yıllar içinde edinilen deneyimlerle Executive MBA aşağıda belirtilen alanlarda gelişimler sağlamaktadır:

• Bütün işletme disiplinleri için geçerli işlevsel bilgi birikimleri

• Karmaşık konuların ve rekabete ilişkin zorlukların ele alınması için güçlü strateji odağı

• Liderlik yeteneği ve takımlarda etkin çalışma yetenekleri

• İletişim, analiz ve sunumlar için gerekli bilgisayar bilgisi

• Bilinçli ve yaratıcı karar verme analizi

• Sözlü ve yazılı yönetim-iletişim yeteneği

koc-executive-mba-bilgi

• Global yönetim perspektifi Koç Üniversitesi’nin Executive MBA programında 52.5 kredi saatinden oluşmakta olan yoğun bir program bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 50 örnek olay çalışması, simülasyon ve proje ödevi ile birlikte etkileşimli öğrenim ortamı sağlamaktadır. 13 aylık sürede tamamlanmakta olan bu yoğun programda başarı elde edebilmek için olağanüstü bir motivasyon ve bağlılık gereklidir. Programda oldukça faal bir zaman çizelgesi takip edilmektedir. Bu nedenle potansiyel öğrencilerin, aile ve işverenlerin bu konuda anlayışlı olmaları ve zamanla ilgili söz konusu olan zorluklara karşı gerekli hazırlıkları yapmaları oldukça önemlidir.

Koç Executive Mba Resimleri

koc-executive-mba-bilgiler-1koc-executive-mba-bilgilerkoc-executive-mba-bilgikoc-executive-mba-bilgi-2koc-executive-mba-2koc-executive-mba

Author

Share