Ana Sayfa Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

-

- Advertisment -

Grubu : Ateş

Uğurlu günü : Salı

Uğurlu sayısı : 9

Uğurlu taşı : Pırlanta

Uğurlu renkleri : Ateş kırmızısı, nar çiçeği, al

Uğurlu çiçekleri : Lâle, gelincik, papatya

Uğurlu kokuları : Manolya, lavanta çiçeği, ıtır

Uğurlu müzik : Hızlı tempolu parçalar ve marşlar

En belirli özelliği : Cesaret

En büyük ideali : Zafer

En büyük hatası : Acelecilik

En büyük arzusu : Liderlik

Burcun karakteristik özellikleri

Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. Ben onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer koçlar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan koçlar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.

Koç-koç: İlişki çok yoğun bir şekilde yaşanacaktır. Tarafların birbirine üstünlüklerini kabul ettirmeye çalışması önemli bir sorun olabilir. Bu durumda ilişki çok da fazla sürmeyecektir.

Koç-boğa: Boğa, adımlarını düşünerek atar ve kararlıdır. Koç ise ani çıkışlarıyla dikkati çeker. Bir süre sonra koç burcunun bu tavrı boğanın sabrını taşırabilir. Aynı şeklilde boğanın tutumundan bir süre sonra sıkılabilir.

Koç-ikizler: Özellikle ikiizlerin çift karakterli oluşu ve ruh halinin sürekli değişkenlik göstermesi koç burcu için zor idare edilebilir bir durumdur. Aynı şekilde İkizler de koç burcunun ani ve sert çıkışlarını anlayamamaktadır.

Koç-yengeç: Yengeç burcu duygusal, romantik ve içe dönük bir yapıya sahiptir. Duygularını kolay kolay belli etmek istemez. Koç burcu insanının bu derece hassas ve duygu yüklü bir adamı anlaması zor olabilir. Her ne kadar dışarıdan fazla umursamayan katı bir kişi gibi görünse de derin duygulara sahiptir.

Koç-aslan: Koç zeki, tez canlı ve etkileyici yapısıyla aslanı büyüler. Aslan ise konuşkan, sevecen, ılımlı ve şefkat dolu yaklaşımıyla koç burcunu etkisi altına alır. Fakat bir süre sonra aslan ilişkide aradığı sadakat ve ilgiyi bulamazsa fevri ve alıngan bir yapı sergiler.

Koç-başak: Koç burcu dışa dönük, zeki ve sözünü sakınmayan girişken bir yapıya sahiptir. Başak ise titiz, detaycı, alışkanlıklarına bağlı ve çalışkandır. Koç burcu insanı başına buyruk ve aklına eseni yapan bir tutum içinde olduğu müddetçe başak bu duruma sessiz kalmayıp eleştirecektir.

Koç-terazi: Koç burcu insanının hükmetmeye yatkın kişiliği teraziyi zorlar. Çünkü terazi kendisine hükmedilmesinden hoşlanmaz ve huzursuz olur. Koç da böyle bir durum karşısında sinirlenecek ve teraziden soğuyacaktır.

Koç-akrep: Koç burcu içten ve yerinde duramayan yapısıyla akrepi etkiler. Akrebinse doğal bir çekiciliği vardır. Kendini pek fazla kelimelerle ifade etmeyi sevmez, fakat tavır ve davranışlarıyla hislerini fazlasıyla belli eder.

Koç-yay: Zeki, girişken, neşeli ve hareketlidirler. Birbirlerinin halinden anlayabilir ve aynı yönde hareket edebilirler.Yay burcu sevecendir ve çocuksu bir duygusallığı vardır. Paylaşımcıdır, dolayısıyla koçun kendini ilişkide rahat hissetmesini sağlar

Koç-oğlak: Oğlak oldukça tutumludur ve ailesine düşkündür. Koç burcu insanının ne kadar savurgan olduğunu göz önünde bulundurursak, oğlağın bu burç için yaratılmış bir can simidi olduğunu düşünmeden edemeyiz.

Koç-kova: Kova burcu duygularını ve kendini çok kolay ifade edebilen bir tiptir. Koç ise daha çok hareketleriyle ve tavırlarıyla kendini ifade eder. Kovanın koçu anlayabilmesi için özel bir çaba sarf etmesi gerekebilir.

Koç-balık: Koç gerçekçi ve hareketlidir. Balık ise hayalperest ve duygusaldır. Bu anlamda birbirlerini anlamaları oldukça güçtür. Koç burcu insanının ilişkiden daha gerçekçi beklentileri vardır ve erkeği anlamakta güçlük çeker. Asla onun kadar derinleşememektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you