Klomen Ne İşe Yarar | Hanımların Dünyası

loading...

Klomen Ne İşe Yarar

Klomen Ne İşe Yarar

Klomen Ne İşe Yarar

Klomen hakkında bilgi yoksa sizleri bu sayfamıza bekliyoruz. Klomen ne işe yarar, kısırlık tedavisinde kullanılmakta olan bir yöntemdir. Hatta kısırlık yöntemi içinde çok fazla uygulanan bir yöntem olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Klomen yumurtlama tedavisi için çok kez kullanılmıştır. Klomen bir nevi bir ilaç tedavisidir. Yumurtlama bozukluğu olan ve kısırlık sorunu olan hastalara klomen tedavisi uygulanmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Klomen elli senedir kısırlık ve yumurtlama sorunları için kullanılmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Klomen ilacı mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yan etkilere maruz kalınabilir. Hamile kalamayan bayanlar eğer kısırlık durumları varsa yumurtalarını çatlatmak için klomen tedavisi uygulanmaktadır. Yumurtlama iğne ile çatlatmak yumurta büyüdüğü zaman yumurtlamasını da oluşturulur.

Bayanlar yumurtalarını iğne ile çatlatmak yumurta büyüdüğü zaman yumurtlama da oluşturulur. Bayanlar yumurtalarını iğne ile çatlattıktan sonra bayanların yumurtlama döneminin başladığını göstermektedir. Yumurtlama dönemin de hamile kalma ihtimali çok yüksektir. Piyasada sizlerin de bildiği gibi çok fazla yumurta çatlatma iğneleri vardır. Piyasada ne kadar yumurta çatlatma iğneleri olursa olsun yine de klomen tedavisi daha çok önerilmektedir. Klomen tedavisini mutlaka düzenli olarak ve doktor kontrolünde yapılır. Böylece yumurtalar çatlar. Yumurtalar çatladıktan sonra cinsel ilişki önerilir. Yumurtlama döneminde olan bir bayan doktorlar hamile kalınması için cinsel ilişkiye girmesi önerilmektedir. Yumurtlama beyinde bulunan hipofiz besini ile salgılanmaktadır. Eğer kadınlar yumurtlama düzenli bir şekilde olursa p zaman bayanlar hamile kalır.

Klomen tedavisi tam altı ay kadar sürmektedir. Bayanların yüzde sekseni klomen tedavisinden etkili bir sonuç almıştır. Ama klomen tedavisi ile hamile kalan bayanların ikiz bebek doğurma şansları çok daha yüksektir. Yalnız klomen ilacı asla düşük riski bulunmamaktadır. Klomen Ne İşe Yarar  ve Klomenin nasıl kullanıldığını da sizlere anlatalım. Bayanlar beş gün boyunca düzenli olarak elli gram tablet şeklinde almaları gerekmektedir. Düzenli olarak alındığı zaman etkisini hemen görmeye başlayacaksınız. İlacı kullanmaya başlarken eğer bayanlar regl dönemine girdiyse o zaman klomen ilacını içmeye bir süre ara verilmelidir. Regl dönemi bittikten sonra beş gün boyunca içilir. Sonra öteki ay yine regl dönemine girdiğiniz zaman klomen ilacına ara vereip regl dönemi bittikten sonra yine klomen ilacı içilmeye başlanır. Adet düzensizliği yaşayan kadınlarda klomen ilaç kullanıldığı zaman aralarda adet kanaması görülmektedir.

Adet düzensizliği yaşamayan bayanlarda klomen ilaç tedavisine hemen başlanılmaktadır. Bayanlar klomen ilaç tedavisini gördükten sonra eğer yine de yumurtalar çatlamıyorsa o zaman klomen ilacın dozu daha da arttırabilir. Sonra yine yumurta çatlayana kadar klomen ilaç tedavisi devam edilmelidir. Klomen ilacı adetin üçüncü gününden itibaren kullanılması başlanılır. İlk kez klomen ilacını kullanmaya başlayan bayanlar elli gram doz ile başlanılır. Bir kaç süre bayanlar klomen ilacını kullandıktan sonra doktor tarafından ultrasonlar yumurtanın büyüklüğüne bakılıp kontrol edilmelidir. Sonra da yumurta çatlatmak için de iğne vurulmalıdır. Sonrasında doktorlar cinsel ilişki önerilir.

Klomen ne işe yarar, klomen ile hamile kalan bayanların sayısı oldukça fazladır. Aynı zaman da klomen ilacını kullanan bayanların yazılarını da sitemizde bulup okuyabilirsiniz. Klomeni başlangıç olarak elli gram doz ile başlanması gerektiğini biliniz. Klomen ilacının yan etkisi çok nadir görülmektedir. Klomen ilacını kullanmaya başlayan bayanlar tedavi süresi boyunca yumurtanın büyüyüp büyümediği de doktor tarafından sürekli takip edilmelidir. Bu sayede klomen  tedavisinin bayanlara iyi gelip gelmediğini de doktorlar söyler. Eğer iyi gelmezse doktorlar bayanlara başka bir tedavi uygulanması önerilir. Bayanlar kısırlık nedenlerinin büyük bir bölümü yumurtanın çatlamadığı için olmaktadır. Klomen ilacı hormonları tetikleyerek bayanların hamile kalmasını kolaylaştırmada bir numara olduğunu söylemek isterim. Klomen ilacı tamamen bir hormon ilacıdır aksine vücuda bir yan etkisi bulunmaz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb