Kiva Restaurant ile Yöresel lezzetler Ankara ve İstanbul | Hanımların Dünyası

loading...

Kiva Restaurant ile Yöresel lezzetler Ankara ve İstanbul

Kiva Restaurant ile Yöresel lezzetler Ankara ve İstanbul

Kiva Restoran 2008 yılından bu güne kadar Beyoğlu Galata Meydanında hizmet veren ve Anadolu’muzun eşsiz, muhteşem lezzetlerini doğal özünden ayırmadan müşterilerine farklı şekillerde sunan restoranlardan biridir.

Kiva adını birçok kişi merak etmiş olabilir. Bahsettiğimiz gibi tam bir kültür aşığı olan restoran, ismini de muhteşem bir yemek kültürü barındıran Özbekistan’dan almıştır. Kiva restoranın dekorasyonu da orijinal yapısı bozulmadan birebir aynı olacak şekilde Konya’daki ünlü Selçuklu Sarayı Kubadabadı’nın duvarlarında yer alan yıldız çinilerinden esinlenilmiştir. Sadece yemek değil restoran dekorasyonunda çok önem verilmiş.
 Kiva Restaurant Ankara ve İstanbul Yöresel Yemekler (2)
Kiva restoranının en önemli misyonu, hizmet vermeye başladığı günden itibaren, Anadolu’muzun benzersiz yemeklerini araştırarak, hatta zamanla unutulmaya başlanmış lezzetlere de yer vermeye çalışarak ve bunu yaparken kesinlikle özünü bozmadan müşterilerine sunmayı başarmıştır. Bütün kullanılan malzemelerinde ise mevsimine uygun olmasına dikkat etmektedir.
 Kiva Restaurant Ankara ve İstanbul Yöresel Yemekler (3)
Kiva’nın menüsü de oldukça geniştir. Anadolu mutfağının değişmez lezzetleri olan etsiz ve etli yemekler, benzersiz pilav türleri, sağlıklı salatalar, tabi ki olmazsa olmaz olan şerbetler, tepsi yemekleri ile mezeler bulunmaktadır. İçeceklerde ve yiyeceklerde kullanılan tüm ürünler Anadolu’da kendi anavatınında yetişen ürünlerdir.
 Kiva Restaurant Ankara ve İstanbul Yöresel Yemekler (4)

Kanyon Kiva
Büyükdere Cad. Kanyon Alışveriş Merkezi Kat :1
Levent, Beşiktaş
0212 353 53 90

Ankara Kiva
Next Level Podyum Kat
Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv. No:3C/13 ANKARA
0312 286 91 99

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb