Kişisel Gelişim ve Hayatımızdaki Yeri

Author

Categories

Share

Kişisel Gelişim ve Hayatımızdaki Yeri

Kişisel gelişim, kişinin kendisini istediği alanda en üst seviyede görmesidir. Maslowun da deyimiyle kişinin kendini gerçekleştirmesidir. Kişisel gelişim bir çok alanda olabilir. Kişinin ilgi alanları ya da kendini geliştirmek istediği alanlar vardrı ancak en önemli nokta bunu kendisinin istemesidir.

Kişisel gelişim için bireyin yapması gerekenler

Kişisel gelişim için ilk olarak yapılması gereken kişinin kendisini hangi alanda geliştirmek istediğidir. Matematik, türkçe, insan sağlığı, ruh sağlığı ve bunun gibi bir çok konu da kişisel gelişim uzmanlaşma mümkündür. Konu seçildikten sonra yapılması gereken bir uzman tarafından yardım almak ya da en basitinden kurslara gitmektir. Örneğin kişi diksiyon konusunda kendini geliştirip harika konuşmak isteyebilir. Bunun için kursa gitmesi gerekir.

Kişisel gelişim için bol bol kitap okumak önemlidir. Bu süreçte kitaplar içerik açısından çok zengin olduğu için en büyük yardımcımızdır. Bol bol kitaplar okunmalı ve daha da önemlisi alanında uzman kişisel gelişim uzmanlarının seminerlerine gidilmeli ve seminerde öğrenilen bilgiler günlük hayata uyarlanmalıdır.

Bir insan kendini geliştirmek için bol bol kitap okuyabilir, en iyi kişisel gelişim kitaplarının hepsini okumuş olabilir. En iyi kişisel gelişim uzmanlarının seminerlerine gidip iyi norlar almış olabilir ama öğrendiklerini davranışlarına, kendi hayatına uygulayamıyorsabu kişi hiç bir şey öğrenmemiş demektir. Öğrendiklerimizi hayatımıza uygulamamız en önemli mesele olmaktadır.

Author

Share

Önceki İçerik2016 Makyaj Trendleri Neler?
Sonraki İçerikEgzama