Kişisel Gelişim Nedir?

Author

Categories

Share

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim tam olarak okunduğu haliyle kişinin kendini geliştirmesi demektir. Burada dikkat çeken en önemli nokta bu tarz bir gelişimle elde ettiklerinizi sadece kendi çabalarınızla elde edebilecek olmanızdır. Birine tonlarca para ödeyerek size bu özellikleri ya da bilgi birimlerini vermesini isteseniz bile böyle bir şey mümkün olmayacaktır. Kişisel gelişimin tanımıise kişinin ilgi duyduğu alanı bularak bu konuda bilgilerini arttırması ve etkili bir kişi haline gelmesi olarak yapılmaktadır.

Kişisel Gelişimin Faydaları

İnsanlar belirli konularda bilgi sahibi oldukları zaman kendilerine duygukları güven artar ve bu durum onları sosyal olarak aktif bireylere dönüştürür. Kişisel gelişim sadece bilgi sahibi olmak anlamına da gelmemektedir. Konuşmanızı düzeltmek, toplum içindeyken uyulması gereken kuralları öğrenmek de kişisel gelişim konuları olarak adlandırabilir ve bu tarz konularda kendinizi geliştirerek sosyal hayatın yanı sıra özel hayatınızı ve iş hayatınızı da etkileyebilecek çoğu alanda kendinize güveniniz artabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir ya da hep hayalini kurduğunuz şekilde yaşayabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Süreci

Sizi en küçük bir tercih işleminde bile sürekli kararsız kalma durumunuzdan, aceleci tavırlarınızdan vazgeçirecek, olaylara bakış açınızı değiştirerek daha çözüm odaklı olmak konusunda geliştirecek ve en önemlisi size zaman yönetimi konusunda öneriler sunabilecek kişisel gelişim kitapları okuyarak, videolarını izleyerek ya da çeşitli kurslara giderek gelişim sürecinize daha çabuk adapte olabilirsiniz

Author

Share