Kişisel Bakım ve Zeytinyağı | Hanımların Dünyası

loading...

Kişisel Bakım ve Zeytinyağı

Kişisel Bakım ve Zeytinyağı

Kişisel Bakım ve Zeytinyağı

Kişisel bakım cildimize özen göstermemiz ve kendimizi şımartmamızdır. Kadınlar da erkeklerde son zamanlarda kişisel bakım konusunda daha dikkatli olmakta ve araştırmalar yapmaktadır. Zeytinyağı sağlık alanından güzellik alanına kadar bir çok alanda kendini üst sıralara yerleştirmiş bir besindir. İçerisindeki yağ asitleri sayesinde öncü konumda olan zeytinyağı kişisel bakımda adından sürekli söz ettirmektedir.

Zeytinyağı-maske-bakım
Yüz için zeytinyağı maskesi

Malzemeler

Zeytinyağı

Nişasta

Uygulanışı

Zeytinyağı ve nişasta krem kıvamı alana kadar karıştırılır ve biraz dinlendirdikten sonra cilde kalın bir tabaka halinde sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekleyen bu maske gül suyu ve pamuk yardımı ile silindikten sonra güzelce yıkanır. Bu maske kuru ciltlerde haftada bir kere kullanılmalıdır. Cildi kuru olan ve pul pul dökülen kişilerin cildi düzelecek artık daha nemli bir cilde kavuşacaktır. Düzenli olarak kullanıldığında cilt zamanla ışıldamaya başlayacaktır.

Saç için zeytinyağı maskesi

Malzemeler

Zeytinyağı

Yumurta akı

Un

Uygulanışı

Zeytinyağı ve yumurta akı köpük köpük olana kadar karıştırılır. Saça sürüldüğünde akmaması için içerisine un ilave edilir ve kıvam alana kadar karıştırılır. İyice koyulaşan karışım saça uygulanır. Saç diplerine sadece zeytinyağı sürülmesi önerilir bu sebeple bu maske saç diplerine gelmeyecek şekilde sürülmelidir. Kuruması beklendikten sonra, yaklaşık yarım saat sonra saç iyice yıkanır. Yumurta kokusu olmaması için iyice yıkanmalı ve banyodan sonra saç nemlendirilmelidir

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb