Kışın Kilo Almayı Önlemek İçin Küçük Öneriler | Hanımların Dünyası

loading...

Kışın Kilo Almayı Önlemek İçin Küçük Öneriler

Kışın Kilo Almayı Önlemek İçin Küçük Öneriler

Kış mevsiminde havaların soğuk olmasından dolayı da birçoğumuz evde vakit geçiriyor. Dolayısıyla evde geçirilen zamanın artmasıyla beraber hareketsizlik de artmaktadır. Özellikle ev hanımlarımız ev temizliği yapmak da çoğu zaman hareket açısından yeterli olmamaktadır. Çünkü yürüyüş ya da spor yapmak ev temizliğinden daha çok kalori harcamanıza neden olmaktadır. Dolayısıyla da evde az harekette kilo alımınızı artmaktadır. Peki kışın kilo almamak için neler yapabiliriz?

Öğünlerinizde iştah kesecek hem de kışın soğuk hava rahatsızlıklarından kurtulmak için sıcak çorbaları bolca tüketebilirsiniz. Yanında seviyorsanız acı da kullanmak uygun olacaktır.

Yağda kızaran yiyecekler yerine daha çok ızgara yapılan yemeklere yönelin.

Kek, pasta gibi hamur işlerinden vazgeçemiyorum diyorsanız daha çok diyet hamur işlerine yönelin. Diyet tariflerden oluşan birçok hamur işini yaparak kilo alımını önlemiş olacaksınız.

Yemek yaparken ayçiçek yağı yerine zeytinyağı kullanın ve mutlaka havanın biraz iyi olduğunu günler yürüyüşe çıkınız.

Evde en az yarım saatinizi ayırarak  kendi belirlediğiniz hareketlerle spor yapınız. Evde spor aletleriniz var ise günlük düzenli olarak kullanmaya dikkat ediniz.

Yemek pişirirken kalorisi daha az malzemeler ekleyiniz. Örneğin; tuz az ekleyin, şekeri azaltın, krema ve tereyağı, margarin kullanmayınız.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb