Kısa Boylu Hanımlar İçin Giyim Önerileri

Author

Categories

Share

Kısa Boylu Hanımlar İçin Giyim Önerileri

 

Bir kıyafet kişiyi olduğundan daha uzun gösterebildiği kadar olduğundan daha da kısa gösterebilir. Mesela Çok uzun boylu bir bayan kendisini daha da uzun österecek bir kombin yptığından hiç hoş bir görünü ortaya çıkmayabilir. Aynı şekilde kısa boylu bayanlar da yanlış giyim tercihleri yaptıklarında olduklarından daha da kısa ve şişman bir görünüm oluşturabilirler. Bu da bir bayan için hiç de olumlu bir durum eğildir. İşte yanlış bir kombin oluşturmamak adına kısa boylu hanımlar için giyim önerileri almak gerekir. Bunun için internette kısa boylu hanımlar için giyim önerileri araması yapılabilir. Ya da kısa boylu hanımlar için giyim önerileri sunan dergiler okunabilir. Her bayan güzel bir görünüm oluşturmak için vücudunu iyi tanımalıdır. Vücudun kusurlarını örten, güzel yönlerini ön plana çıkaran kıyafet tercihleri yapmalıdır. Kısa boylu kadınlar da boyunu kısaltmayacak ve kendilerini şişman göstermeyecek kıyafet seçimleri yapmalıdır.

Kısa boylu kadınlar, ayakkabı seçimine özen göstermelidir. Bilhassa bacak boyu kısa olan kadınlar burnu kapalı, dekoltesi açık bir topuklu ayakkabı giyerek kendilerini olduklarından daha uzun bir görünüme kavuşturabilirler. Bacak boyu kısa olan ve aynı zamanda kalın bacaklara sahip olan kadınlar, bilekte biten bootie tarzı ayakkabılardan uzak durmalıdır. Çünkü bu tarz ayakkabılar bacak boyunu keserek boylarını olduklarından daha da kısa gösterecektir. Aynı zamanda bu tür ayakkabılar bacakları da daha kalın gösterecektir.Kısa boylu kadınlar düz taban ayakkabılardan ziyade topuklu ayakkabıları daha sık tercih etmelidir. Kısa boylu hanımlar kıyafetlerinde kullandıkları kemerlerin model ve kalınlıklarına da dikkat etmelidir. Zira doğru bir kemer seçimi ile hem daha uzun görünecekler hem de daha zayıf bir görünüm elde edeceklerdir. Kısa boylu kadınlar kemerlerini belin yukarısından takmalıdırlar. Ancak hem kısa hem kilolu olan bayanlar kemer pek kullanmamalıdır. Ancak giydikleri kıyafet bir kemer takılmasını zorunlu kılıyorsa ince kemerleri tercih etmelidirler. Bu ince kemerleri de yine belin yukarısından takmalıdırlar.

Kısa boylu ve zayıf olanlar ise kalın kemerler dışında çok çeşitte kemer kullanabilirler. Kısa boylu kadınlar etek tercihlerinde de özenli davranmalıdırlar. Kısa boylu kadınlar alışveriş yaparken diz üstünde olan etekler satın almalıdır. Kısa boylu ve zayıf olan kadınların ise yüksek belli etekler giymesi şık ve zarif bir görünüm oluşturacaktır. Bu boy eteklerle proporsiyonları daha düzgün duracaktır. İnce ve kısa olan bayanlar parlak, sade, paletli gibi çok seçenekte etek giyebilirler. Daha kilolu olan kısa boylu kadınlar ise işlemeleri daha az olan ve diz hizasında biten etekler giymelidirler. Kilolu ve kısa bayanlar fazla desen içeren etek modellerinden kaçınmalı, bunun yerine daha sade etekleri tercih etmelidirler. Kısa boylu kadınların kombinlerinin en önemli parçalarından biri de çantadır. Bu nedenle kombinlerini doğru bir şekilde tamamlamak için çanta seçimlerini iyi yapmalıdırlar.

Kısa boylu kadınlar büyük boy çantalardan kaçınmalıdır. Bunun yerine içi geniş olan ama dıştan daha küçük duran çantalar, kısa boylu kadınlar için ideal olacaktır. Ayrıca kısa boylu kadınlar portföy çanta seçiminde de büyük modellere yönelmemelidir. Daha ufak boyutlarda portföy çantaları onlar için daha şık bir görünüm oluşturacaktır. Kısa oylu hanımla gece kıyafeti seçiminde oldukça uzun ayakkabılar giymek istiyorlarsa uzun bir gece kıyafeti ile topuklarını gizlemelidirler. Böylelikle hem şık hem de uzun duracaklardır. Hem kilolu hem kısa boylu olan kadınlar gece kıyafeti satın alırken ağır şifon elbiseler tercih etmemelidir. Bu kıyafetler onlar için pek de uygun değildir. Kısa boylu kadınlar eğer zayıf ve narin bir görünüme sahiplerse uçuş uçuş olan kumaşlara sahip gece kıyafetleri tercih edebilirler. Sonuç olarak aslında şık görünmek için kısa veya uzun olmanın pek de bir önemi yoktur. Önemli olan vücut tipine uygun kıyafet seçimleriyle şıklığı yakalamaktır.

Author

Share

Önceki İçerik2017 BİLEKLİK MODELLERİ
Sonraki İçerikÖnyargı ve Sigara