Kış Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Author

Categories

Share

Kış mevsimini gelince hava şartlarından dolayı en çok etkilenen bölgelerden biri de cildimizdir. Kış mevsiminde günlük bakımlarınızı doğru yaptığınız takdirde cildiniz herhangi kış şartlarına karşı direnç sağlayacaktır.

Cilt Temizleme

Kış mevsiminde cildinize uygulamanız gereken en önemli işlem temizleme işlemdir. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz mutlaka nemlendirici temizleme ürünlerini tercih ediniz. Bunun dışında farklı cilt tiplerine sahipseniz cildinize uygun temizleme jelleri, tonikleri uygulayınız. Alacağınız ya da kullanacağınız ürünün cildinizin ne oranına zarar vermemesi gerekir. Bunun dışında bitkisel olarak kullanacağınız cil temizleme karışımları bulunmaktadır.

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cildinizi Nemlendiriniz

Soğuk havalarda en çok şikayet edilen konu ise cilt kuruluğu, çatlaklar ve cilt gerginliğidir. Cildin nem derecesi azaldığından dolayı bu tarz cilt problemleri ile karşılaşılmaktadır. Bunu önlemek içinde öncelikle yaz mevsiminde olduğu gibi kışında cildin yeterli su ihtiyacını karşılamak için günde en az 10 bardak su içiniz. Ayrıca gerekli nemlendirici kremleri özellikle dışarı çıkarken mutlaka uygulayınız.

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır.1

İyi Beslenip Stresten Uzak Durunuz

Cildi beslemenin en önemli yöntemlerinden biri de tabi ki iyi beslenmedir. Cilt için gerekli vitamin ve mineralleri kış mevsiminde de alarak cildinizi güzelleştirmeniz mümkündür. Ayrıca stresten de mutlaka uzak kalınız.

Kış mevsiminde Cilt Bakımı nasıl Yapılır (2)

Author

Share