Kış Diyeti | Hanımların Dünyası

loading...

Kış Diyeti

Kış Diyeti

Kış Diyeti

Kış aylarında çabuk hasta olmaya meyilliyiz. Soğuk kapıya geldiği zaman bronşit, grip ve romatizma ağrıları gibi bir çok hastalıklar ile karşılaşırız. Tüm bu problemlerde hemen korunup hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamanız mümkündür. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kış diyetinin ne olduğunu ve kış diyetinin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Kış aylarında sadece ve sadece sebze ve meyveyi öncelikle bol, bol tüketmenizi tavsiye ederim. Hem de sık aralıklarla tüketmenizi öneririm. Bunu sakın unutmayınız. Kış aylarında hastalıklardan korunmak için ve sağlıklı olarak kilo verebilmek için kışın sebze ve meyve ile besleniniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm vitaminler sebze ve meyveler içerisinde yer almaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sebze ve meyveler sayesinde kış aylarında kapınıza gelen bir çok hastalıklardan da kurtulmuş olacaksınız. Aynı zaman da kış aylarında yediğiniz sebze ve meyveler sizlere enerji katacaktır. C vitamininin bol olduğu besinler ise biber, ıspanak, mandalina, limon, roka, portakal ve maydanozdur. Tüm bu saydıklarımız besinler kış aylarının vazgeçilmezidir.

Ayrıca tüm bu saydıklarımız diyet menülerinde de yer almaktadır. Kış aylarında e vitamini ile beslenmek de oldukça önemlidir. E vitamini içeren besinler ise kuru baklagiller, kestane, tahin, fındık ve bademdir. Diyet sırasında da tüm bunlar yenilmektedir. Sizler için diyetin olmazsa olmazı omega 3 besinleri de sayalım. Bunlar fındık yağı, balık, balık yağı ve zeytin yağıdır. Hem de bütün bunlar insanların bağışıklık sistemini de geliştirmektedir. Sabah kahvaltınızı yapmadan önce bir bardak sıcak suyun içerisine biraz limon sıkın ve sonra da bu karışımı içiniz. Kış aylarında mutlaka uzak durmanız gereken besinleri sizlere sayalım. Çikolata, pasta, şerbetli tatlılar ve baklavadır. Bununla birlikte aşırı tuz ve aşırı şekerdir. Eğer alkol tüketiyorsanız kış aylarında alkolden uzak durunuz. Kızartmalar ve gazlı olan içeceklerdir. Kış diyeti hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi bu siteye girip ve inceleyerek bulabilirsiniz. Kış diyeti sayesinde yaz ayına kadar istediğiniz gibi incecik bir vücuda sahip olmuş olacaksınız.

Kış mevsiminin diyeti hem çok sağlıklı yiyecekler bulunur hem de zayıflamış olacaksınız. Kış diyeti sayesinde bir hafta içinde beş kilo verebileceksiniz. Diyetisyen uzmanları da kış diyetinin hem zayıflattığını hem de sağlıklı bir vücuda sahip olacağınızı söylemek isterim. Kışın vücudunuzu bol, bol dinlendirin ama hareketsiz de kalmamalısınız. Bu durum oldukça önemlidir. Kış aylarında yaz aylarında ki gibi çok fazla hareket eden insan yoktur. Ama kış aylarında yaz aylarından daha az hareket edilir. Bu yüzden de aynı özeni kış aylarında da göstermelisiniz. Yani kış aylarında da hareket etmelisiniz. Kış aylarında yürüyüş ve sosyal aktivitelere katılmaya çalışınız. Hem kış depresyonundan da uzak durmuş olacaksınız. Aksi takdirde kış depresyonuna girebilirsiniz. Yaz aylarında yaptığınız sporu kış aylarında da göstermeye çalışınız. Hafta da iki defa egzersiz yapmak faydalıdır.

Kış aylarında hamur işi ve kızartmalardan kaçınınız. Doğru ve sağlıklı beslendiğiniz sürece kalori almayacaksınız. Öğünlerinizi atlamadan besleniniz. Bundan dolayı da beslenmenize özen gösterin ve dikkat ediniz. Yoğurt ve sütü de her gün tüketiniz. Çünkü yoğurt ve süt sizleri tok tutacaktır. Kış aylarında özellikle bayanlar çok kilo almaktadır. Kış aylarında havalar soğuk olduğundan dolayı pek bir sosyal aktivite ve yürüyüş de yapmazlar. Kış aylarında yaz aylarında da yaptığınız her şeyi yürüyüş, spor ve bunun gibi her şeyi aksatmayınız. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve hayalinizdeki vücuda sahip olmak istiyorsanız bütün bu yazdıklarımızı dikkate almalısınız. Yapmanız gereken tek şey sitemize girip kış diyeti hakkındaki yazımızı ve yapılan yorumları okuyunuz.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb