Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı? | Hanımların Dünyası

loading...

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Güzelliğine dikkat eden siz güzel takipçilerimize soğuk kış aylarında saç bakımı için özel tavsiyelerimiz var. Yaz – kış her mevsim sıcaklık farkları ve değişen dış koşullar saçlar üzerinde yıpratıcı etkiler bırakırlar. Bir bayan için belki de en çok değer verdiği yerlerden biri olan saçlarının zarar görmesi hiç de iyi bir durum değildir.

Kışın olumsuz koşulları, soğuk havalar, yağmur, kar yağışları, ağırlaşan hava, artan baca dumanlarının etkisi nedeniyle bayanların bu zamanlarda saçlarına daha fazla özen göstermesini gerektiriyor. Siz de yaza güzel görünen, sağlıklı saçlarla girmek istiyorsanız onlara iyi bakmalı ve kış aylarında saç bakımınızı yaptırmalısınız.

Kışın artan rüzgârlar ve nemin azalması saçlarınızın ve saç derinizin kurumasına neden olur. Bunu önlemek için saçlarınızı soğuktan korumanız gerekmektedir. Ancak bere takarken çok sıkı olmamasına da dikkat edin. Saçlarımız biraz hava da almalı.

Saçlarınızı sıcak tutacak bere önerilerimizi görmek için tıklayın.

Kışın Saç Bakımı

Artan soğuklarla birlikte banyolarınızı daha sıcak su ile yapmak da hatalıdır. Saçlar ani sıcaklık değişimlerinden çabuk etkilenirler. Bu nedenle fazla sıcak su kullanmadan saçlarınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca saçlarınızı yıkadıktan sonra çok sıcak hava üfleyen saç kurutma makineleri kullanmamalısınız. Çok sık yıkamanız da saçlarınıza zarar vermektedir. Haftada 2-3 sefer yıkamak, saçlarınızın sağlıklı ve temiz olmaları için oldukça yeterlidir. Kış bakımı için üretilmiş özel bakım kremleri ve şampuanları düzenli olarak kullanmalısınız.

Sağlıklı günler.

 

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb