KIŞ AYLARINA HAZIRLAYAN BAKIM ÖNERİLERİ | Hanımların Dünyası

loading...

KIŞ AYLARINA HAZIRLAYAN BAKIM ÖNERİLERİ

KIŞ AYLARINA HAZIRLAYAN BAKIM ÖNERİLERİ

KIŞ AYLARINA HAZIRLAYAN BAKIM ÖNERİLERİ

 

Her mevsimin olumlu ve olumsuz etkilerini cildimiz üzerinde hissediyoruz. Hangi cilt tipi olduğu fark etmez, mutlaka sıcak veya soğuk havadan bir şekilde etkileniyor. Ancak kış aylarında cilt bakımı konusunda dikkat etmemiz gerekenlerin ne olduklarını biliyor musunuz? İşte size özel hazırladığımız, kış mevsimi için cilt bakım önerileri.

1. Öneri: Nemlendiricinizi seçerken dikkatli davranın! Gerek duş sonrasında, gerekse gün içerisinde kullandığınız nemlendiricilerin içerikleri son derece önemlidir. Yağ bazlı nemlendiriciler sahip oldukları C ve E vitaminleri nedeniyle su bazlı nemlendiricilere göre cildi çok daha uzun süre nemli tutabilirler. Bu durum, duş esnasında kullandığınız vücut temizleyicileri için de geçerlidir.

2. Öneri: Kozmetik ürünlerin içerdikleri maddelere dikkat edin. Bunun anlamı, kozmetik ürünlerden yarar sağlayamazsınız demek değildir, ancak seçtiğiniz kozmetik ürünlerinin içerikleri son derece önemlidir. Örneğin kuru cilt yapısına sahip olan kadınların, alkol içeren tonik vb. ürünlerden, özellikle kış aylarında, uzak durması gerekir. Buna benzer bir durum, kullanacağınız parfümler için de geçerlidir. Parfümlerinizi cildinize sıktığınızda, parfümün içerdiği alkol, cildinizde ekstra bir kurumaya neden olabilir. Bu sebeple kullandığınız parfüm miktarını biraz daha azaltmayı ya da parfümünüzü giysilerinizin üzerinden sıkmayı deneyebilirsiniz.

3. Öneri: Kış aylarına hazırlık için cilt bakımınızı doğal malzemeler seçerek yapın. Cildinizin daha yumuşak ve nemli bir yapıya bürünmesi için doğal ürünler kullanmanız kesinlikle doğru bir tercihtir. Cilt bakımınız için aloevera veya hindistan cevizi yağı benzeri bitkisel yağları kullanabilir, bal veya yumurta gibi besinlerle cilt maskeleri uygulayabilirsiniz.

4. Öneri: Kış bakımı denildiğinde dudaklarınıza da bakım yapmayı asla es geçmemelisiniz. Zira kış mevsiminin soğuk ve rüzgarlı havasına en çok maruz kalan organlarımızdan biri dudaklarımızdır. Rujlarınızın koruma etkisine de çok fazla güvenmemeli ve mutlaka ekstra önlemler almalısınız. Dışarı çıkmasanız dahi, dudaklarınızı daima nemli tutmanız son derece önemlidir. Bunun için geceleri yatmadan önce süreceğiniz kremler oldukça işe yarayacaktır.

5. Öneri: Kış bakımınızı yalnızca dışarıdan değil, aynı zamanda içeriden de yapmalısınız. Bunun için tartışmasız en iyi yöntem iyi beslenmektir. Cildinizin gerek duyduğu vitamin, mineral ve antioksidanları tükettiğiniz besinlerden mutlaka almalısınız.

 

KIŞ AYLARINA HAZIRLAYAN BAKIM ÖNERİLERİ RESİMLERİ

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb