Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri

Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri

Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri

Tıpkı cilt ve saç bakımında da olduğu gibi kirpiklerinizi sağlıklı bir şekilde besleyip uzatmak için önce beden sağlığınıza önem vermelisiniz. Sağlıksız bir vücutta kaş ve kirpikler uzamak bir yana seyrelebilir. Vitamin ve mineral açısından ayrıca protein açısından zengin gıdalarla beslenin. Tüy dökülmesinde bir diğer etken de alınan bazı ilaçlardır. Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri ilk hareket olarak  Kirpikleri uzatmak için göz kapaklarınıza nazikçe masaj yapabilirsiniz. Günde iki kere kirpiklerinizi kirpik fırçası ya da kirpik tarağı ile taramalısınız. Temiz bir maskara fırçası da olabilir. Fırçaya E vitamini yağı damlatın, daha etkili sonuçlar alırsınız. Yağı kirpiklerinize elinizle de sürebilirsiniz. Bu yağ kirpik dökülmesini önler.

Kirpiklerin hızlı uzaması için de tarama işlemi çok önemlidir. Gece yatmadan önce kirpiklerinize iyice yedirerek vazelin sürün. Sabah kalkınca ılık su ile durulayın. E vitamini yerine fırçaya vazelin de sürebilirsiniz. Kirpikleri uzatmak için en etkili bakım kürleri arasında bitkiler geliyor. Hızlı uzama için yeşil çayı pamuğa batırıp kirpiklerinize uygulayın. Saçları hızlı uzatmak için asırlardır kullanılan güçlü bitkisel yağ zeytinyağı, kirpikler için de şifadır. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatıp pamuğu bastırmadan kirpiklerinize sürün. 5 dakika bekleyip kirpiklerinizi ılık suyla durulayın. 4 hafta sonunda kirpiklerinizin ne kadar hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

Yediğiniz yiyeceklerin B, D ve E vitaminlerini içermesine dikkat edin. Bu 3 vitamin kaş ve kirpikleri koruyor. Maskara, kirpik kıvırıcı gibi ürünlere karşı güçsüzleşen kirpikleriniz zarar görmemiş oluyor. Nasıl ki saçlarımız şampuan, maşa, fön vs etkenlerden zarar görüyor; kirpiklerimiz de öyle! Hızlı kirpik uzatmak teknikleri arasında dış etkenlerden korunmak da var. Kirpik kıvırma aletlerini ve gerekmedikçe maskaraları kullanmayın. Ne kadar bakım yapsanız da bu etkenler kirpiklerin uzamasını önler ve onları yıpratıp döker. İstenen uzunluğa gelene dek takma kirpik kullanabilirsiniz. Gece makyajınızı silerken kirpiklerinizi çekmeyin. Sert davranmayın. Nazikçe yumuşak hareketlerle göz makyajınızı çıkarın. Rimel süreceğiniz zaman ise yumuşak hareketlerle uygulayın. Rimelin kaliteli olması, nemlendirici özellikte olması çok önemli. Kuruyan rimelin süresi dolmuş demektir, yenisini almanız gerekir.

Kirpikleri Uzatmak için En Etkili Bakım Kürleri Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb