Kirpik

Author

Categories

Share

Kirpikler Nasıl Gürleşir?

uzun-kirpik-nasil-olmaliHer bayan gözlerinin çekiciliğini ön plana sermek ister. Bunun başında tabii ki kirpikler gelir. Kirpiklerin gür ve bakımlı olması kadının gözünün daha çekici görünmesini sağlar. Takma kirpikler kullanmak yerine doğal kendi kirpiklerimiz ile beğenilmek her zaman arzu edilen bir duygudur. Kim istemez ki ok gibi kirpiklere sahip olmak. Çoğu insan kirpiklerinin kıymetini bilmiyor ve kirpiklerine olan özeni yeterli bir şekilde karşılayamıyor. Bu onların makyaj yaparken bile bakımsız ve vasat durmalarına düşmelerine neden oluyor. Makyaj yaparken kirpiklerin ok gibi uzun görünmesi ya da uzunluğunun kıvrım kıvrım olması çok güzel bir görselliği ele alır. Sizinde öyle bir duruşunuz olsun, etrafınıza güneş gibi sımsıcak bakışlar ile bakmayı arzulamak en doğal hakkınızdır. O zaman hiç vakit kaybetmeden kirpiklerinizin doğru bir şekilde uzamasına yardımcı olunuz. Kirpikler saçlar gibi uzama özelliğine sahiptir. Fakat saçtan tek farkı saç kadar hızlı uzamamasıdır. Eğer kirpiğinize gereken özeni sağlarsanız sizin kirpiklerinizde en iyi şekilde uzayıp gürleşebilir. Kirpikler mevsime göre dökülmelere neden olabilir. Saçın kimyası da öyledir. Dökülen saç tekrardan çıkar. Eğer bir rahatsızlık söz konusu değil ise. Bunun dışında dökülen saç ve kirpiklerden korkmanıza kesinlikle gerek yoktur. Bu tekrardan yenilenecektir. Kirpiklerin göz ile yakınlığı aynı derecededir. Göz uyuma esnasında kirpiklerin etkisi ile göz kapağını tazeler. Bu da yorgun gözlerin dışa vurmuş halini oluşturur. Göz ne kadar yorulursa, tozdan rahatsızlanırsa kirpiklerinde toz ve diğer mikroplara karşı dirençsiz olduğunu sakın ola ki unutmayınız.

Peki, Kirpikler nasıl beslenir?

uzun-kirpiklerEvde doğal yöntemler ile kirpiklerimize hangi bitkisel yağlardan kullanmamız gerekir. İsterseniz sizlere gür kirpiklere kavuşmanın sırlarından bahsedelim ne dersiniz? Bitkisel Yağlar İle Sağlıklı Kirpikler Kirpiklerinizin güçlenmesine katkıda bulunan çok eski babiller tarafından uygulanan Hint yağının kirpik üzerinde faydaları oldukça fazladır. İçerisinde yoğun miktarda A ve E vitamini bulunur. Diğer vitaminlerinde yoğun olarak bulunduğu Hint yağı kirpikler ile adeta dosttur. Bunun için etkili sonuçlar alabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanıldığında kirpiklerin daha sağlıklı olduğuna şahit olacaksınız. Tatlı badem yağının da kirpikleri aşırı derece gürleştirdiğini, biliyor muydunuz? Evde doğal yöntemler ile uyguladığınız bu yağlar kirpiklerin yakın bir zamanda gürleşmesine ve uzamasına katkıda bulunuyor. Tam bir E vitamini takviyesi olan tatlı bademin sağlık açısından da faydaları bulunmaktadır. Bunun dışında size tavsiye edebileceğimiz kakao yağı, fındık yağı ayrıca susam yağı güçlü yağlardır. İsterseniz özel argan yağı ve eczanelerde satılan has zeytin yağı ile de saç ve kirpiklerinizin beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Seçim sizindir. Siz kendinize en uygun bulduğunuz bitkisel yağlarının kullanarak kirpiklerinizin doğal yöntemler ile beslenmesine aracı olabilir, daha gür kirpikler ile güzelliğinizi yeniden yakalayabilirsiniz. İnsanı güzel yapan kendini değerli görüp, kendine ayırdığı zamandır. Kendinize bakarak güzelliğinizi daha fazla derinden hissedebilirsiniz. Tatlı Badem Yağı ve Hint Yağı Karışımı Kirpik Bakımı Bitkisel yağları kullanırken kimi zaman tek taraflı olması yeterli besini sağlamayabilir. Bu nedenle iki güçlü yağın karışımı sayesinde güçlü kirpiklere kısa sürede kavuşmanız hayal değildir. Bu iki yağ yoğun miktarda E,A,C,D vitaminlerini ele almaktadır. İçeriğinde bulunan vitaminler, mineraller, çinko, sodyum, demir ,bakır ve diğer enzimler sayesinde çok güçlü bir etki yarattığını buradan sizlere bildirmek isteriz. Bu iki yağ kirpiklerin köklerine direk temas ederek güçlü olmalarına katkıda bulunuyor.

sagilikli-uzun-kirpiklerTatlı badem yağını ve Hint yağının bir şişede iyice karıştırın. Bu karışımdan şampuanınıza birkaç damla ilave edin. Saçınız hızlı ve gür uzayacaktır. Geri kalanını sadece saç ve kirpiklerinizde kullanacaksınız. Yarattığı yoğun etki sayesinde sizler adeta gözlerinize inanamayacaksınız. Bu işlemi uygularken bir fırça yardımı ile kullanabilir bunun hazin faydalarından kesintisiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Kirpiğinizin sağlıklı uzamasını arzuluyor ve etkileyici görünmek istiyorsanız bu uygulamayı düzenli aralıklarda kullanmanız gerekir. Unutmayın sağlıklı yaşam için her koşulda düzen çok önemli bir etkendir. Bu iki karışımı sürdükten sonra en az 2 saat kalması bütün vitamini kirpiklerinizin emmesini sağlar.2 saat sonra ılık sabunlu su ile yıkayabilir. Bu işlemi sabah akşam iki kere düzenli saat aralıklarında gerçekleştirebilirsiniz. Yağın göze kaçmamasını sağlayın. Fakat bu işlemi yaptığınız andan itibaren gözünüze kaçma durumunu çok az seviyede engelleyebileceksiniz. Gözünüzde doğal olarak yanmalarda gerçekleşecektir. Eğer göz alerjiniz varsa ve bu dayanıklılık en alt seviyelerde ise bu süreyi 1 saate kadar düşürebilirsiniz. Sürenin az olması kirpiğinizin beslenemeyeceği anlamına gelmez. Gözünüz eğer çok yanıyor ve istenmeyen kaşıntılar cildinizde yaygınlaşıyorsa size ılık bir banyo yapmanızı tamamen rahatlamanızı tavsiye ediyoruz. Zaten her başlangıçta bu tür reaksiyonlar ile karşılaşmanız normal bir durumdur. Göz dahi buna zamanla alışacak belirli bir süre bu göz yanmaları devam edecektir. Bir ay sonra kirpiklerinizde var olan değişime adeta şaşıracak bunu sürekli yapma şansını elde edeceksiniz. Şimdi sizlere zor, uğraşamam bu yöntemler ile hissi geliyor. Eğer güzelliğinizi hissetmek istiyorsanız bu tür şeyler zor gelmemeli siz katiyen üşenmemelisiniz.

kirpik-uzatmaKendinizi önemseyin ve güzel olmanız sırlarını keşfederek bunu hayata geçirin. İlk adımlar her zaman zor ve sabır ister. Kirpikleri Uzatma Formülü Nelerdir? Her bayan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Bu nedenle yaşam alanlarında bu inceliklere önem vererek her yolu denemeyi, güzel görünmeyi seçerler. Onların bu düşüncelerinde yatan olumlu tutumları aynı zamanda hayata olan sevgilerini anlatır. İnsan kendini severse yaşamdan da aynı zamanda keyif alır. Bunun için kural kişinin kendine ayıracağı zaman diliminde harcadığı emektir. Bu emek illa ki kişinin istediği boyutlara ulaşır. Önceleri bu uzaktan beşinci boyut gibi görünse bile birinci boyutuna yaklaşa bilmek için bunun hakkını vermesi gerekir. Bu onun için göstereceği azimdir. Bu azmin karşılığını er geç alacaktır. Peki, kirpikleri uzatma formülü tam olarak nelerdir? Sizleri doğru bir şekilde bilgilendirmek isteriz. Hint yağı her şeyin ana başlangıcıdır. Bu kaş ve kirpiklerin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle bunun evinizde muhakkak bulundurmanız ilk görevinizdir. Daha sonra Hint yağının içine bir tatlı kaşığı kadar kakao yağı ilave ediyorsunuz. Bu iki karışımı iyice karıştırıp güzel bir kıvama gelmesini sağlıyorsunuz. Bu karışımı sağladıktan sonra yağ doğal olarak katılaşacaktır. Bozulmaması için buzdolabında muhafaza etmeniz gerekir. Kullanmak istediğiniz zaman şişeyi kaynatılmış bir bardak kadar suyu çetin bir cezveye aktarıyorsunuz. Bu aktarma işleminin hemen ardından bu yağı suda bir iki dakika kadar şişe ile bekletmeye alıyorsunuz. Yağ sıcağı gördüğü an erimeye dönecek, kullanımınız hızlandıracaktır. Her gün düzenli sürerseniz kirpiklerinizin daha hızlı bir şekilde uzadığına şahit olacaksınız. Bunun için düzen ve sabır çok önemlidir. Asla üşenmemeniz gerekir. Bu uygulamayı gece uygulamanız ve üzerine o şekilde yatmanız uzama hızının daha fazla hızlandıracak etkili sonucu bir hafta kadar kısa sürede bile alabilme hakkına sahip olacaksınız. Kirpiklerinizin sağlıklı uzamasını istiyorsanız sabırlı olmak ve üşenmemek en önemli kuraldır.

Kirpiklere Evde Bakım Kürü Nasıl Yapılır?

kirpik-nasil-uzarKendi evimizden doğal yollar ile kirpiklerimizde harikalar yaratabiliriz. Bu bakımı sağlamak tamamen bizim elimizdedir. Bu nedenle kolay uygulayabileceğimiz yöntemler sayesinde güçlü kirpiklere sahip olabilir, hayal gücümüz ile olağan üstü güzellikleri kendimizde sağlayabiliriz. Evde kirpik bakımı kürü maskeleri sayesinde uzun kirpiklere sahip olmak artık hayal değil. Yapacağımız basit birkaç yol ile bunu elde edebilir, güzel ve çekici görüntümüz ile herkesi derinden etkileyebilir. İnsanların vay be dedirteceği bu bakımın formülü de oldukça kolaydır. Şimdi sizlere vereceğimiz bu altın değerinde ki bilgileri bir yere not etmenizde yarar vardır. Size vereceğimiz bu malzemeler kirpiklerinizde inanılmaz derecede uzama, gürleşme dolgun ve çekici görünme özelliğini ele alacaktır. Bunlar neler?

• Tatlı badem yağı, Hint yağı: Bu iki yağı bir çay kaşığı kadar eşit miktarlarda bölmenizi aynı seviyede olmasını sağlamanızı istiyoruz. Daha sonra, bu iki karışımdan elde edeceğiniz kıvamı kaş ve kirpiklerinize uygulayınız. Bunu düzenli bir şekilde yaptığınız zaman gür kirpiklere kavuşacak, bu güzellikten son derece mutlu olacaksınız. Bu kolay ve basit bir yöntemdir. Bu karışımı her gün taze olarak hazırlayın günde bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

• İkinci kural yine her zaman baş tacımız olan Hint yağı ve üzerine eklemek üzere kullanılacak kakao yağı. Bu iki karışımı yukarıda verdiğimiz örnekteki gibi bir çay kaşığı ile eşit seviyede karıştırarak yapıyorsunuz. Bunu daha taze uygulamak için her gün bu ayarda hazırlamanız ve kirpiklerinize sürmeniz yararlı olacaktır. Karışım ve kıvamı en iyi ayarda hizalayın ve daha sonra sürme uygulamasına geçiniz. Bu iki karışım kirpiklerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına aracı olur.

kirpikler-ve-guzellik• Üçüncü kural ve gerekli malzemeler; ceviz yağı ve fındık yağı ile güçlendirici kürü hazırlamaktır. İçinde bulunan güçlü lif ve enzimler sayesinde cevizin ve fındığın inanılmaz vitamini bu karışımı daha fazla güçlendirecektir. Bunun için yapmanız gereken en önemli etken her iki yağdan birer damla karıştırıp, kirpiklerinize parmağınız ile sürme işlemini gerçekleştirmeniz olacaktır. Bu kadar kolay bir yöntem ile üşenmeniz doğru olmaz. Tam bir ay süre içinde bu güç’ün olumlu etkilerini kirpiklerinizin üzerinde göreceksiniz. Dilerseniz kalın kaşlara da sahip olmak isterseniz bu kürü kaşlarınıza da aynı yöntem ile uygulayabilirsiniz.

• Dördüncü kural kirpiklerin en hızlı şekilde uzamasına yardımcı olmak için gerekli malzemeler:

Tatlı badem yağı, fındık yağı, zeytinyağı, susam yağı karışımıdır. Bunların hepsinden birer damla karıştırarak güç seviyesini en yükseklere taşıyabilir sağlıklı gür ve çabuk uzayan kirpiklere en kısa süre diliminde kavuşabilirsiniz. Bu karışım güçlü ve oldukça vitaminlidir.

50,000 FREE WALLPAPERS - www.50000freewallpapers.com

• Yılan yağı: En etkili yağ olarak bilinen genelde geç uzayan saçlarda bir mucizevî etki yaratan yılan yağı sadece saçlarda değil, aynı zamanda kaş ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde gürleşmesine, hızlı uzamasına yardımcıdır. Her aktarlarda ve eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz kirpiklerinizin çabuk uzamasını ve o dolgunluğa en iyi şekilde kavuşmasına yardımcı olur. İçinde var olan enzimler ve vitaminler sayesinde kirpiklerini adeta güç kazanır. Kullanımı kolay ve etkilidir. Günde en az iki kere sabah akşam uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkamaya gerek duymayabilirsiniz. Gözü çok az yakar ama alerjilere sebebiyet vermez. Rahatlıkla kullanabileceğinizi bir üründür.

• Tatlı badem yağı sade kullanıldığında da kirpikler gürleşir. İsterseniz sadece bir yağ ile de kirpiklerinizi doğal yöntemler ile uzatabilirsiniz. Fakat bu biraz daha zaman alabilir. Diğer karışımlar ile yapılan bakım daha hızlı sonuç verebilir .

Kirpik Resimleri

kirpikler-nasil-uzarkirpikler-nasil-gurlesirkirpiklere-bakimkirpik-bakimi-nasil-yapilir-ve-gurlesirkirpik-bakimi-nasil-yapilirkirpik-bakimikirpikdolgun-uzun-kirpik

Author

Share