Kirpik Uzatma | Hanımların Dünyası

loading...

Kirpik Uzatma

Kirpik Uzatma

Kirpik Uzatma

Kirpik uzatma özellikle bayanlar açısından önem arz ettiğinden birçok yöntem alternatif olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin ana uygulama sebebi kirpikleri beslemek, güçlendirmek ve bunun sayesinde uzun ve gür görünüm kazanmasını sağlamak olmaktadır. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz maddi güç gerektirmeyen oldukça ekonomik doğal açıdan yapabileceğiniz kirpik uzatma yöntemi kirpiklerinin isteği ölçüde olmadığını düşünenler için uygun yöntemler olmaktadır. Kirpik uzatma zaman gerektiren bir işlem olduğundan bu konuda sabır çok büyük önem arz etmektedir. Kirpik uzatma konusunda yapılabilecekler; Beslenme konusunda düzenli ve dengeli besinlerin alınması Makyaj yaptığınızda uyumadan göz makyajlarınızı silmeniz Besleyici yağ kullanımları E vitamini kullanımı

kirpik-uzatma

Destekleyici kirpik uzatıcı ürünler Kirpik kıvırıcı ve maskara Kirpik diplerine yapılacak masaj Vazelin kullanımı Badem yağı kullanımı Olarak sıralanmaktadır. Düzenli ve dengeli beslenerek tüm vücudumuzun gelişimini sağlarken saç ve tırnaklar gibi kirpiklerinde uzaması beslenme şeklinize bağlı olarak değişmektedir. Kirpik uzatma işlem, belirli bir besin maddesi olmayıp düzenli bir şekilde alacağınız besin maddeleri kirpik uzatma konusunda destekleyici olacaktır. Güzelleşmek ve şık görünmek bütün bayanların uyguladığı makyaj teknikleri ile değişik şekillerde uygulanmaktadır. Özellikle göz makyajlarına ağırlık verilmesi ve bu aşamada kullanılan rimel, eyeliner gibi makyaj malzemelerini gözlerin güzel görünmesi açısından değişik görünümler ortaya çıkartırken farkında olmadan kirpiklerinize zarar verirsiniz.

Kirpik uzatma göz makyajı ile kirpik diplerine uyguladığınız rimel ve eyeliner kirpiklerin hava almasını engelleyerek aynı zamanda birbirine yapışması sebebi ile güçsüzleşen kirpikler zamanla dökülmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle kirpik uzatma konusunda en önemli yapmanız gereken rimel ve eyeliner sürülmesinden sonra uyumamak ve kesinlikle sürdüğünüz rimel ve eyeliner temizlemeniz kirpik diplerinin hava almasını sağlayarak kirpik uzatma konusunda yapacağınız en iyi çalışmalardan olmaktadır. Kirpik uzatma konusunda E vitamini alımı kirpikleri etkileyen en önemli unsurlardan olmaktadır. Çünkü alınan bu E vitamini kirpiklerin zayıflayan yapılarını beslerken onarır ve güçlü bir kirpik yapısı oluşturur.

Yediğiniz besin maddeleri ile alabileceğiniz E vitamini yanına eczanelerden E vitamini yağı alarak günde bir defa olmak üzere gece uyumadan önce yumuşak fırça veya pamuklu çubuk ile kirpiklerinize sürerek kirpilerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Kirpik uzatma konusunda yapılabilecek bir diğer davranış ise maskara kullanımı ve kirpik kıvırıcının kirpikler üzerine bıraktığı etki olmaktadır. Maskaranın sıkça kullanılması kirpiklerinizi kurutarak güçsüz hale gelmesine neden olur ve dökülme olayını ortaya çıkartır. Kirpik kıvırıcılar ise kirpiklerinizi zorlayarak köklerini zayıflatacağı için maskara ve kirpik kıvırıcı kullanımını en aza indirmelisiniz. Kirpik perması yapmak veya ipek kirpik uygulaması güzel bir görüntü sağlarken kirpikleri aşırı derecede zarar vermektedir. Bu yüzden u tür uygulamaları yaparken kirpiklerinizin zayıflayarak zarar görebileceğini aklınızdan çıkartmayın. Saç bakımında kullanılan yöntemler kirpik uzatma işleminde geçerli olacağından bu konuları unutmadan dikkatli bir şekilde uygulanması kirpiklerinde bakımlı bir şekilde uzaması sağlanacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb