Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme | Hanımların Dünyası

loading...

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme

Kirpik uzatma ve gürleştirme Her kadın bu konuda hayal kurar. Fakat günümüzde her makyaj ürününün yan sanayi ürünleri ortaya çıkarak kullanılmakta olan kötü makyaj ürünleri yüzünden kirpikler canlılığını yitirerek uzamadıkları olmaktadır. Sağlıksız bir şekilde beslenme alışkanlıkları ile bunun yanında genetik nedenler ve bazı ilaçlar ve bunun kullanılmasına gerek duyulan hastalıklar sonucunda sahip olduğunuz kirpikler çoğu zaman istediğiniz uzunluğa ve kalınlığa erişmedikleri olmaktadır. Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri olarak uygulanan kirpiklerin sağlıklı uzaması ve daha sık görünümlü olması için birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı solüsyon uygulamalarından vitaminlere, kaliteli üretim olan maskaralar ve badem yağı uygulamasına kadar kullanılacak çeşitli ürünler ve yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle belirtilmelidir ki, kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemlerinin doğal ve sağlıklı olması için gerekli olan vitaminler sahip olduğunuz kirpikler içinde gerekli olan besin maddeleri olmaktadır.

kirpik-uzatma-ve-gurlestirme

Yeterli oranda B vitamini alınması, A ve E vitaminleri alınması için günlük beslenme alışkanlıklarına eklenmelidir. Bu vitaminler saç ve kirpiklerinizin daha canlı görüntüde olmasına ve özellikle kirpiklerinizin daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacak olan faktörlerdendir. Kirpik uzatma ve gürleştirme için besin değeri yüksek olan gıda maddeleri olarak sayılabilecekler içinde bulunan havuç, muz gibi meyveler B ve E vitamini yönünden zengin olan taze olarak tüketilen meyve ve sebzeler besleyici özellikleri ile hem kirpikleriniz açısından hem de cildinizin beslenmesi için oldukça faydalıdır. Şifalı bitkiler konusunda uzman kişilerin kirpikler için en çok tavsiye ettikleri bitkisel ürün olarak badem yağı, makyaj yaptıktan sonra ve duş yaptıktan sonra kirpiklerinize badem yağı sürerek onları nemlendirme sağlayarak kırılmalarını, koparak dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri olarak tavsiye edilen makyaj malzemeleri konusunda seçici olmalısınız. En kaliteli ve sağlık açısından yan etkilerinin olmadığı test edilerek onaylanmış olanlardan belki biraz fazla maliyetli olacak şekilde edinebilirsiniz. Fakat sağlığınız mali giderlerden önce gelen düşünceniz olmalıdır.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

• Gün içerisinde 2 kez kirpiklerinizi kirpik tarağı veya kirpik fırçası ile tarayın. Eğer elinizde kirpik fırçası bulunmuyorsa temiz olan bir maskara fırçası ile tarama işlemini yapabilirsiniz. Fırça üzerine birkaç damla hazır olarak temin ettiğiniz E Vitamini yağı ekleyerek veya E vitamini yağını direkt kirpiklerinize sürebilirsiniz. E Vitamini yağı kirpiklerinizin sağlamlaşarak dökülmesine engel olmaktadır.

• Kirpik uzatma ve gürleştirme için kirpiklerinize zeytinyağı sürmeyi deneyin. Zeytinyağı saçlar için güçlendirmek ve saçların sağlıklı uzamasını harekete geçirici etki olarak kullanılmaktadır

• Vazelin kirpik uzatma ve gürleştirme açısından kullanıldığında harekete geçirici etki yaratmaktadır.

• Günlük beslenme alışkanlıklarınızı kirpik uzaması yönünde ve güçlenmesini destekleyici olan B,D ve E vitaminleri içerikli besinlerden seçerek yerine getirin.

• Protein açısından ve vitamin bakımından zengin besinleri tüketmeye gayret edin. Bu tür yapacağınız alışkanlıklar zaman içinde Kirpik uzatma ve gürleştirme açısından son derece destekleyici olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb