Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalı | Hanımların Dünyası

loading...

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalı

 

kirpik-bakimi-nasil-yapilmali

Bakışları etkileyen en önemli unsurlardan biri olan kirpikler, yarattığı etkiye bakıldığında gereken özeni hak ediyor. Yüzünüzdeki ifadeyi değiştirebilme gücüne sahip olan maskaralar makyajın en önemli kısımlarından biri olma özelliği taşıyor. Peki göz makyajınızı tamamlarken dolgun ve yoğun bir kirpik etkisi yaratmak için neler yapmalı? İşte dolgun kirpikler için makyaj hileleri. Dergilerde gördüğümüz güzel ve çekici ünlülerin makyajlarında en dikkat çekici kısmın çarpıcı bakışlar olmasının sebebi yoğun ve uzun kirpiklerdir. Herkesin kirpik yapısı farklı olduğundan herkeste aynı görünüm oluşmayabilir. Eğer kısa ve seyrek kirpiklerinizden şikayetçiyseniz takma kirpiğe hiç gerek kalmadan birkaç makyaj hilesi ile kirpiklerinize çekicilik katabilirsiniz.

Takma kirpik etkisi yaratmak için yapacağınız ilk şey bir kirpik kıvırıcı edinmek olmalı. Maskaradan önce kıvıracağınız kirpikleriniz bu haliyle son derece uzun gözükecek. Eğer yeteri kadar kıvrık kalmamasından şikayetçiyseniz maskaranın ilk katını uyguladıktan sonra da kirpik kıvırıcınızı kullanabilirsiniz. Kurumuş ya da bitmiş bir maskaranız varsa fırçasını temizleyerek bebek pudrasına batırın. Pudraya buladığınız fırçayı kirpiklerinize uygulayarak kirpiklerinizin daha dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bebek pudrası yerine transparan pudra ya da ten makyajında kullandığınız pudrayı da kullanabilirsiniz. Bu sayede son derece yoğun ve dolgun kirpiklere kavuşacaksınız. Eğer katılaşmış maskaralarınızı hemen çöp kutusuna gönderiyorsanız, bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü hafif katılaşmış maskaralar yeni alınan maskaralara göre daha çok dolgunluk kazandırır.

Gelelim dolgun kirpiklere ulaşmak için en önemli adıma. Maskaranızı uygularken yapacağınız bir hareket hatası düşük kirpiklere sebep olabilir. Bu yüzden maskaranızı dipten uca çapraz hareketlerle uygulamalısınız. Kirpiklerinizi tarayarak süreceğiniz maskara çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Eğer daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız seçeceğiniz maskaranın fırçası mutlaka ama mutlaka kıvrımlı olmalı. Simsiyah bir maskaranın kirpiklerinizi dolgun göstermemesi için hiçbir sebep yok. Kirpik diplerinize yoğun olarak uyguladığınız maskaranızı kirpik uçlarına da uygulamayı unutmayın. Kirpik uçları ne kadar belirgin olursa o kadar yoğun bir görüntü elde edersiniz. Daha dokunaklı bakışlar için kirpiklerinizi tel tel birbirinden ayıracak şekilde maskaranızı uygulayabilirsiniz. Aynı işlemi alt kirpiklerinize de uyguladığınızda güçlü bakışlara sahip olabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb