Kırmızı Sivilce İzleri | Hanımların Dünyası

loading...

Kırmızı Sivilce İzleri

Kırmızı Sivilce İzleri

Kırmızı Sivilce İzleri

Kırmızı sivilce izleri ve lekeleri, sivilcenin oluşumundan ve tedavisinden hemen ardından oluşur ve genellikle istem dışı veya bilerek sıkılan sivilcelerden sonra görülür. Bu oluşan kırmızılık zaman içinde kendi kendine kaybolsa da bazen geride izler bıraktığı olmaktadır. Sivilcenin asıl oluşum nedenlerini öncelikle çok iyi bilmek gerekmektedir. Yiyeceklerden kaynaklanan sivilcelerin özellikle tedavisi veya yok edilmesi daha basit olurken ergenlik dönemine bağlı olarak ortaya çıkan sivilceler kırmızı sivilce izleri bırakma konusunda daha etkili olmaktadır. Bazı durumlar olarak gelişen kırmızı sivilce izleri özellikle hijyenik olarak içi boşaltılmamış olan sivilce oluşumlarından sonra kırmızı sivilce izleri denilen ve zamanla rengi kahverengi lekelere dönüşen veya bu sivilcelerin kalıntıları sonucu cilt yüzeyinde pürüzler oluşabilir. Bu izler hafif derecede oluşum göstermiş ise cildi tazeleyen ve yeni cilt hücresi üretimine teşvik eden yöntemler kullanılarak tedavi süreci başlatılmaktadır.

Yüzü pürüzsüzleştiren yöntem olan doğal peeling etkili kozmetik ürünlerini uygulayarak bu sıkıntıları ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer oluşan kırmızı sivilce izleri birkaç hafta geçmesine rağmen etkisini hala sürdürüyor ise ve geçmediyse, uygulama esasları bakımından lazerli tedavinin de bulunduğu yöntemlerden bir kaç alternatiften birini seçerek kullanabilirsiniz. Çeşitli etkiler sonucu oluşan sivilcenizi sıktıysanız veya kırmızı sivilce izleri çok dikkat çekiyorsa hemen üzerine buz uygulaması yapmalısınız. Buz dokular üzerinde pıhtılaşma etkisini göstermek sureti ile şişliğe engel olacaktır. Cilt Beyazlatıcılar Cildi yenileyen bütün yanı sıra, kırmızı sivilce izleri direk olarak tedavi etmek amacı ile sivilce izinin bulunduğu bölgelerde kojik asit uygulaması yapabilirsiniz. Meyan kökü ekstresi, arbutin, dut özü gibi doğal uygulama da kırmızı sivilce izleri konusunda etkili yöntemlerden olmaktadır.

Bunun yanında C vitamini gibi cilt beyazlatıcı içeren kozmetik kremleri kullanabilirsiniz. Bütün bu doğal yöntemlerin yanında günümüzde sıklıkla kullanılan yöntemlerden olan ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerinden olan prp yöntemi hem cildi yenilerken hem de kırmızı sivilce izleri tedavisinde en etkili yöntemlerden olmaktadır. Bu yöntem kullanılış bakımından uzman müdahalesi gerektirdiği için biraz zahmetli olmasına rağmen kesin çözüm olarak önerilenler arasında yer almaktadır. Bunun yanında kırmızı sivilce izleri tedavi yöntemleri arasında yer alan plazma enerji tedavi yöntemi cilt yenileme konusunda sağlıklı ve kesin çözüm üreten bir tedavi yöntemi olmaktadır. Her iki yöntemde de ameliyatsız bir yol izlenmesi kırmızı sivilce izleri yok etme konusunda en sağlıklı yöntemler olmaktadır. Fakat doğal yollar gibi basit ve her an elinizin altında olan bir uygulama olmamaktadır.

Bu kırmızı sivilce izleri tedavi yöntemlerini uygulamak isteyenler öncelikle bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir. Uygulanan her iki yöntemde de cilt yenileme teknikleri ön plana çıkmasından dolayı kırmızı sivilce izleri tedavi edildikten sonra geride sadece taze bir deri oluşumu kalmaktadır. Kesinlikle PRP tedavi yöntemi sonucunda veya plazma enerji tedavi yönteminde geride kırmızı sivilce izleri ile ilgili hiçbir belirti kalmamaktadır. Bu yöntemlere alternatif olarak lazerli leke tedavi yöntemi olarak da kırmızı sivilce izleri konusunda çözüm olabilecek bir yöntem olmaktadır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu tür tedavi yöntemleri ile leke tedavisi, akne izleri tedavisi, güneş leke tedavisi, ben tedavisi gibi cilt yenileme teknikleri açısından etkili yöntemler olmaktadır.

Kırmızı Sivilce İzleri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

İsminiz diyor ki; 13 Ocak 2017 - 22:31

Yorumunuz

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb