Kırmızı Elbise Giyildiğinde Nasıl Makyaj Yapılmalı

Author

Categories

Share

Kırmızı Elbise Giyildiğinde Nasıl Makyaj Yapılmalı

 

kirmizi-elbise-giyildiginde-nasil-makyaj-yapilmali

Kırmızı, bir kadın için belki de en vurucu silahtır. İster sexi bir sarışın olun, ister esmer bir lokum. Kırmızı varlığınıza varlık katarak, yürekleri hoplatmanızı sağlayacaktır. Her rengin bir dili olduğu gibi kırmızının da bir dili , yani mesajı vardır. Kırmızı ateştir, gittiği yeri ısıtır ve oraya sıcaklık katar. Etraftakilerle daima iletişim halindedir. Bu arada sıcak kırmızı: yani daha açık narçiçeği tarzı kırmızılar esmerlere, soğuk renkler grubuna giren koyu kırmızıysa, sarışınlara önerilir. Kırmızı giymek yürek ister, iddialı bir iştir. Bu yüzden kırmızıyı giydiğiniz zaman süklüm püklüm duramazsınız. Sağlam, dik bir duruş, ifadeli bakışlar gerektirir. Bu nedenle yüzünüze ve en önemlisi de gözlerinize mana yüklemeniz gerekir. Bunu da bilinçli yapılmış bir makyajla sağlayabilirsiniz.

Kırmızının az çok verdiği mesajlardan bahsettikten sonra ne kadar yüklü bir renk olduğunu anlamış bulunuyoruz. Yani bu da şu demek oluyor ki, kırmızı giydiğimizde, yüzümüze aşırı makyaj yüklemeyeceğiz. Tabii burada giydiğiniz kıyafetin kesimi, sırt, bel, yaka-göğüs oyuğu, askılımı, yırtmaçlımı, payetlerden oluşan bir kırmızı elbisemi yoksa daha sakin dokulu bir elbisemi bunu bilemiyoruz ama biz askılı veya yırtmaçlı, parlamayan kumaştan oluşan düz bir abiye gece elbisesini baz alacağız. Şöyle ki, bu tarzda bir abiye elbiseye smoky eyes, yani buğulu göz makyajı çok uygun olacaktır. Bu makyaj nasıl yapılır, Öncelikle, yüze gerekiyorsa gölgelendirmeler yapıldıktan sonra, kapatıcı fondöten ve pudra ürünlerinden oluşan baz makyaj uygulanır, Ardından hafif bir allık uygulanarak teninize uygun bir gri tonuyla göz kapağının tümüne, alt kısmına taşırılacak şekilde uygulanır. Ardından isli bir siyah kalem seçilir .( Unutmamak gerekir ki, smoky eyes in en önemli noktası kullanacağınız siyah kalem mat siyah olmalı, parlamamalı. Yoksa gözleriniz manalı bakacağına, kömüre bulanmış gibi olabilir.)Ve isli siyah göz kalemiyle tüm göz çerçevesinden bilhassa taşırılarak kontür geçilir. Böylece gözlere sanki ağlamış gibi hafif puslu bir bakış ifadesi vermiş oluruz. Kaşlarınızın üzerinden bir kalemle geçmeyi ihmal etmeyin. Son olarak ta kirpiklerinize bolca rimel sürmelisiniz.

Bu makyaj sitilinde ruj kullanılmıyor ama çok arzu ederseniz şeffaf bir parlatıcı ya da nude ( ten rengi) bir ruj sürebilirsiniz. Başka bir seçenekte, göz yerine sadece dudakları kullanmaktır. Özellikle açık tenliler için bir uygulama: Baz yani fondöten ve pudra dan oluşan kapatıcı makyajınızı beyaza yakın en açık tonlardan yapın. Buna porselen makyajı diyoruz. Sonra koyu bir kırmızı tonundan seçilmiş dudak kalemini alarak dudaklarınıza kontür-çerçeve yapın. Ardından aynı kırmızı tonundaki ruj ile de dudaklarınızın içini 3 kat doldurun. Hafif bir allık kullanın, birazda kalemle kaşlarınızın üzerinden geçin, Son olarak ta kirpiklerinize sadece siyah rimelinizi sürün. Porselen makyajınız hazır. Tıpkı adını da aldığı gibi porselen bebeklere benzeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Author

Share