Kirli Suyu Temizleyen Bitki Moringa Oleifera | Hanımların Dünyası

loading...

Kirli Suyu Temizleyen Bitki Moringa Oleifera

Kirli Suyu Temizleyen Bitki Moringa Oleifera

Yaşamımız için en önemli şey tabi ki su. Su çok önemli ancak suyumuzu sizce hangi bitki temizler bu konuda bilgi vermek istedik. Evet sizler için Kirli Suyu Temizleyen bitki için biraz araştırma yaptık ve sizlere sunuyoruz. Araştırmamızı dikattli incelemenizi ve imkanınız var ise uygulamanızı tavsiye ederiz. Hayatımız için en  önemli şeyin su olduğunu unutmayalım.

Moringa Oleifera. Bir çoğumuzun haberdar olmadığı bu bitki ‘ mucize bitki ‘ olarak anılıyor ve yoğun olarak güney asyada yetişiyor.

Bitkinin bugüne kadar bilinen özelliği, her bir bölümünün değerlendirilebilir olması; örneğin yaprağı, aynı ağırlıktaki portakalın 7 katı C vitamini, aynı ağırlıktaki sütün 4 katı kalsiyum barındırıyor. Ancak bitki üzerinde yeni bir araştı…rma yapan bilim insanları, önemli bir özellik keşfettiler.

Bitki, kirli bir suda belirli bir süre bekletildiğinde, suyu temizleyerek içilebilir hale getiriyor. Bu keşfin, yakın gelecekte yaşanacak temiz su kaynağı kısıtlılığını önlemesi açısından çok önemli bir gelişme olduğunu belirten bilim insanları, detaylı araştırmaların devam ettiğini vurguluyorlar.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb