Kilolu, Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir? | Hanımların Dünyası

loading...

Kilolu, Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir?

Kilolu, Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir?

Kilolu bayanlarımız öncelikle bu konuda kendilerine haksızlık yapmamalıdır. Özellikle ne giyecekleri konusunda kararsız olmanın yanında çoğu kilolu bayanlar yanlış kıyafet seçimi yapmaktadır. Bizlerde Stil Danışmanı Melike Çarpatan’dan büyük beden yani kilolu bayanlarımızın nasıl giyinmesi gerektiği konusunda bazı tüyolar aldık.

Uygun iç Çamaşırı Kullanımı

Öncelikle vücudunuzda beğendiğiniz ve beğenmediğiniz kısımları bir kağıda yazınız. Yazdıktan sonra artık giyim stratejisi başlıyor. Giyime öncelikle içeriden başla. İç çamaşırımız doğru seçmemiz gerekir. Örneğin büyük ve sarkık göğüslerimiz olabilir. Bu yüzden iç çamaşırımıza dikkat edeceğiz. Büyük göğüsleriniz varsa daha minimal sütyenler kullanmanız gerekir. Sütyen takarken daha sıkı ve toparlayıcı modellerden alınız.

Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir (3)

 

 

Bedeninize Göre Seçim Yapmak

Bedeninizden büyük ya da bedeninizden küçük kıyafetler almayınız. Bedeniniz 46 bedense 46 beden kıyafetler seçiniz. 48 ya da 44 beden asla almayınız. Eğer boynunuz dar ise daha çok V yaka kazaklar, bluzlar kullanın. Boyun tarafınız dar ise biraz açmanı gerekir. Çünkü kilolu bayanlarımızın birçoğunun boyun kısmı dar olmaktadır.

Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir (2)

Doğru Desen ve Ayakkabı Seçiniz

Kalçanız geniş ise paçaları geniş tercih etmelisiniz. İspanyol kadar değil ama A boyunca paçalar kalçanızı dengeler. Kalçayı göstermemek için alt kısımda koyu renk olmalı üst kısımda daha renkli kullanabiliriz. Örneğin pembe bir gömlek, yeşil bir bluz gibi.

Topuklu ayakkabı ise kalçayı daraltır. Bu yüzden az da olsa topuk kullanın. Desenlerde ise her zaman küçük desenler tercih ediniz. İri desenler olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Zemin koyu renk olsun. desenler açık renk olmalıdır.

Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmesi Gerekir

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb